Нардеп Микитась отримав 200 млн грн від «мертвих душ» – ДБР

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Державне бюро розслідувань перевіряє можливе відмивання грошей народним депутатом 8 скликання Максимом Микитасем.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу Печерського суду.

Справу завели 26 липня 2019 за заявою громадянина про вчинення злочину, а саме, що Микитась, начебто, використавши підставних осіб та підробивши документи на отримання корпоративних прав за об’єктами будівництва, незаконно легалізував грошові кошти в розмірі понад 200 млн гривень.

Заявник розповів, що зі ЗМІ дізнався, що нардеп Микитась з метою ухилення від сплати податків та легалізації доходів в розмірі понад 200 мільйонів гривень, отриманих незаконним шляхом, здійснив підробку документів, а саме договору купівлі-продажу цінних паперів та корпоративних прав.

Із відкритих даних заявнику нібито стало відомо, що громадяни, які придбали активи у Микитася, померли у 2015 і 2016 роках.

У декларації за 2016 Микитась звітував про продаж корпоративних прав Володимиру Ярошенку на суму 152,4 мільйонів гривень та продаж цінних паперів Артему Хіжуну на 60,5 мільйонів гривень.

Водночас, за даними управління юстиції Києва, 10 жовтня 2016 зареєстровано смерть громадянина Ярошенка, 1969 р.н. Крім того, 16 листопада 2015 складено актовий запис про смерть громадянина Хіжуна, 1980 р.н.

Також заявник повідомив, що громадянин Ярошенко ніколи не володів такими активами, а його майно на момент смерті перебувало під обтяженням.

У вересні 2019 Печерський суд дав слідчому ДБР доступ до документів Державної податкової служби України щодо Микитася і померлих Ярошенка і Хіжуна. З’ясовуються адреси реєстрації/проживання, засоби зв’язку, дані про суб’єкти господарювання, в яких вказані особи працювали чи були засновниками, інформація про джерела та розмір їх доходів, відомості про банківські рахунки, сплачені податки.

Нагадаємо, що 4 жовтня Вищий антикорупційний суд застосував до Микитася запобіжний захід у вигляді 5,5 млн грн застави. Екснардеп від «Волі народу» і колишній бенефіціар компанії «Укрбуд» підозрюється НАБУ в організації заволодінні коштами на будівництві житла для Нацгвардії. Військові начебто отримали квартири, вартість яких  була завищена на 81,6 млн грн.

27 вересня до Микитася також було застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання у справі про хуліганство. Йдеться про сутичку у липні 2019 між тодішнім нардепом і головою Любецької об’єднаної територіальної громади Чернігівської області Сергієм Пінчуком. Микитась начебто розбив Пінчуку телефон. З пояснень підозрюваного, опонента він не бив, але кричав на нього матюками через невиконання обов’язків перед громадою.

20 вересня 2019 Максим Микитась оголосив, що продав «Укрбуд Девелопмент». Нових власників корпорації він не називав, посилаючись на умови угоди, але зазначив, що це «група інвесторів, люди непублічні». Представник корпорації Олег Майборода уточнив, що Микитась взагалі пішов з будівельного бізнесу. За інформацією ЗМІ, напередодні цієї заяви група депутатів Київради заявила в НАБУ про ознаки корупції на тендері з реконструкції Шулявського мосту, в якому виграла компанія з групи Микитася. Загалом фірмі на проведення робіт вже перераховано 583,44 млн грн.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]