Нардепу Святашу втретє заборонили виїзд за кордон через борги у 8,5 мільйонів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд тимчасово заборонив Дмитру Святашу перетинати державний кордон України до стягнення з нього заборгованості на користь ПАТ «Укрсиббанк».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 18 червня.

Йдеться про борг у 467 тис. доларів за договором з банком від 2005 року і 450 тис. євро за договором 2008 року. Загалом в гривневому еквіваленті близько 8,5 млн грн.

Йдеться про примусового виконання рішення Дзержинсього районного суду м. Харкова про стягнення цих коштів. Банк судився з народним депутатом з 2013 року. В ухвалі написано, що Святаш добровільно борг не повертає і рішення не виконує. 14 грудня 2017 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та боржнику встановлено строк для добровільного виконання рішення суду протягом 5 робочих  днів. Держвиконавець наклав арешт на майно Святаша у межах суми стягнення. У березні 2018 року до Управління справами Верховної Ради України надіслана постанова про звернення стягнення на заробітну плату Святаша. 3 травня 2018 оголошено в розшук автомобіль Смарт (FORTWO), який належить боржнику.

Із декларацій про доходи вбачається, що нардеп володіє нерухомістю, має корпоративні права в компаніях і грошові активи. Зокрема, передав фізичній особі 28 млн грн. і отримав від іншої особи 5 млн грн. А тому має можливість виконати рішення суду, але не робить цього.

Як вважає суд, сума заборгованості є достатньою, щоб у Святаша виникло бажання залишити територію України. Тому суд ухвалив обмежити його у виїзді за кордон шляхом заборони на перетин державного кордону до стягнення з нього коштів.

Святаш є чинним народним депутатом і входить до групи «Партія «Відродження». За інформацією ЗМІ, суди раніше вже двічі обмежували його у виїзді за межі України через борги. Востаннє у травні 2018.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]