НАТО готове до конфлікту в Європі – Столтенберг

|
Версия для печатиВерсия для печати

НАТО має підготований під керівництвом США оборонний пакет на випадок "нового збройного конфлікту в Європі" в разі невдачі перемовин з Росією.

Таку заяву генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга цитує Financial Times.

Захід на переговорах із Росією, що стартують сьогодні в Женеві, готується обговорити скорочення масштабів військових навчань, контроль над озброєнням і обовʼязок не розміщувати американські ракети в Україні. 

НАТО попередило Москву, що вона має відмовитись від агресивної зовнішньої політики і співпрацювати з Заходом, або ж зіткнутися з військовим альянсом, підготованим до конфлікту. 

"Я знаю історію Росії. Протягом століть вони переживали конфлікти з сусідами. Але у Росії є альтернатива: кооперуватися, працювати з НАТО", – зазначив Столтенберг. 

Генсек НАТО зазначив, що ризик конфлікту все ще зберігається, хоча є сподівання, що Росії і країнам блоку вдастся знайти політичний шлях. 

"Стримувальні дії НАТО заслуговують на довіру і є сильними. Ми повинні сподіватися і працювати для найкращого, але бути готовими до найгіршого", – висловився генсек. 

Він підкреслив, що висунуті Росією вимоги не брати до НАТО Україну й інші держави та накласти вето на діяльність альянсу в пострадянських країнах є неприйнятними, оскільки порушують основні принципи Альянсу. 

Замість цього Столтенберг сказав, що США і НАТО готові обговорити з Росією можливі заходи зі зниження ризику, такі як "контроль над озброєнням, заходи щодо забезпечення більшої прозорості військової діяльності, навчань та ліній звʼязку".

На перемовинах Штати хочуть обговорити виключення розміщення своїх ракет в Україні та більш широкі правила щодо ракетних систем у Європі загалом, повідомив на умовах анонімності представник адміністрації Байдена. 

Також Штати готові вивчити взаємні обмеження на розмір і масштаб військових навчань. А от виведення частини військ, що дислокуються у Східній Європі, обговорювати не збираються. 

Нагадаємо, Столтенберг вважає реальним ризик нового нападу Росії на Україну.

Сьогодні представники Росії та Штатів проведуть у Женеві саміт. З боку США делегацію для перемовин очолить заступниця держсекретаря Венді Шерман, зі сторони Росії – заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков. 

Також 10 січня відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО – на два дні раніше, ніж засідатиме Рада НАТО-РФ. 

На 13 січня заплановано засідання Постійної ради ОБСЄ, в якій РФ також братиме участь.

Основною темою перемовин мають стати запропоновані Кремлем "гарантії безпеки Європи", які де-факто є вимогою не брати країни Європи, зокрема й Україну, до НАТО.

Альянс загалом і окремо країни-члени відкинули можливість Росії диктувати, кого і куди приймати. Однак США наголошують, що з РФ потрібно вести дипломатичний діалог.

Про те, що США на перемовинах із Росією хочуть запропонувати обговорення розміщення ракет і масштаби військових навчань у Європі як частину вирішення кризи довкола України, нещодавно писав і Washington Post. Джерела газети заявили, що Білий дім пробує перевірити, чи справді Москва серйозно налаштована вирішити конфлікт в Україні шляхом дипломатії, чи висуває нездійсненні вимоги як привід для вторгнення.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]