Навіть у серці та мозку: COVID-19 може жити у тілі людини понад сім місяців
Вірус SARS-COV-2 може за лічені дні розповсюдитись від повітроносних шляхів до серця, мозку та майже кожної системи органів у тілі людини, а також залишатися там упродовж 230 днів із моменту появи першого симптому зараження.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані вчених із Національного інституту охорони здоров’я США (National Institutes Оf Health).
Зазначається, що це дослідження, проведене в американському штаті Меріленд на основі розтинів та вивчення тканин 44 людей, які померли в перший рік пандемії, вважають найповнішим аналізом шляхів розповсюдження та присутності в тілі людини вірусу SARS-COV-2.
Як розповіли вчені, їм вдалося виявити докази того, що цей патоген здатен відтворюватися у клітинах людського організму далеко за межами дихальної системи людини.
Наразі вчені піддають сумніву здатність коронавірусу інфікувати клітини поза межами повітроносних шляхів та легень на основі багатьох досліджень, що як підтверджують, так і заперечують таку можливість.
Натомість учені з NIH виявили присутність РНК вірусу SARS-CoV-2 у різних частинах тіла досліджуваних пацієнтів, включаючи мозок, протягом 230 днів із моменту появи перших симптомів захворювання на коронавірус у цих людей.
Дослідники також порівняли таку поширюваність коронавірусу з вірусом кору.
«Наші результати в цілому показують, що, хоча найбільший тягар від SARS-CoV-2 лягає на дихальні шляхи та легені, вірус може розповсюджуватися на ранніх етапах інфікування по всьому тілу, в тому числі по всьому мозку», - резюмували вчені.
Наразі дослідження не пройшло процедуру рецензування.
Раніше вчені з Каліфорнійського Національного дослідницького центру приматів (США) та дослідницького інституту Ротмана, що у Торонто (Канада) з'ясували, що вірус SARS-CoV-2 може легко потрапляти у мозок через ніс людини, проникаючи в клітини мозку, та, ймовірно, призводити до тривалих неврологічних симптомів, таких як проблеми з мисленням та пам’яттю.
Дослідники припустили, що вірус безпосередньо вражає нейрони мозку, потенційно даючи відповідь на те, чому деякі люди страждають від цілої низки симптомів ще довго після подолання первинного захворювання на COVID-19.
На цю тему:
- Ковід може погіршити пам'ять щонайменше на півроку – дослідження
- Сімейна лікарка про ковід: лікування, вакцинація, КТ, антибіотики
- "Тривалий ковід" може проявлятися місяцями і одразу чотирма синдромами — вчені
- Депутатка з "Слуги народу" звинуватила Білла Гейтса у захопленні світу за допомогою вакцинації
- Несертифікова вакцина під виглядом гумконвою: Росія завезла 400 тис доз Sputnik Light в ОРДЛО
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:12
- Справжня історія бригади "Анна Київська": загибель заради піару
- 12:38
- Міноборони доповіло про річні втрати армії рф в Україні
- 10:01
- Бутусов: підсумки року на фронті і внутрішні виклики
- 09:19
- На Харківщині готують кругову оборону Ізюму та Балаклії
- 08:00
- Ворог просунувся у Кураховому та в 5 населених пунктах
- 20:00
- У четвер в Україні знову дощитиме на півночі, вдень +3-10°С
- 19:24
- В Україну заборонили ввозити нові легкові авто нижче стандарту "Євро-6"
- 18:01
- Бутусов: Що може стати початком якісної реформи в армії
- 17:12
- Ігор Луценко: перспектива дронів на війні у 2025 році
- 16:04
- В Україні вдруге підвищили акцизи на всі види палива
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.