НАЗК пропонує посилити контроль за фінансуванням політичних партій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уточнення строків відкриття банківських рахунків, обмеження у здійсненні внесків на підтримку політпартій, зміни до звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тощо - законодавчі ініціативи, передбачені у проекті Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про політичні партії в Україні» від Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Уточнення строків відкриття банківських рахунків, обмеження  у здійсненні внесків на підтримку політпартій, зміни до звіту партії  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тощо  - законодавчі ініціативи, передбачені у проекті Закону України  «Про внесення змін до ЗУ «Про політичні партії в Україні» від  Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Практичне застосування та реалізація Національним агентством положень Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі  - Закон) окреслили низку законодавчо неврегульованих питань та норм, що потребують уточнення. Є необхідність  вдосконалення механізмів партійного фінансування, контролю та звітності політичних  партій. Також є можливість завдяки змінам  підвищити ефективність реалізації законодавства в сфері фінансування політичних партій та удосконалити законодавчий механізм запобігання політичній корупції», - зазначила під час сьогоднішнього  круглого столу  з обговорення законодавчих ініціатив  Голова Національного агентства, координатор цього  напряму,  Наталія Корчак.

За словами Наталії Корчак, юридичним особам, засновниками яких є іноземні юридичні особи, та особам, яких не можливо ідентифікувати за наданими відомостями, пропонується заборонити здійснювати внески на підтримку політичних партій (стаття 15 Закону) Пропонується зобов’язати подавати щоквартальні  звіти особисто керівників політичних сил  або уповноважених осіб  політичних партій із зазначенням у звіті інформації про їх персональні дані (стаття17 Закону). Це пов’язано з тим, що в деяких випадках фінансові звіти партій подають до Національного агентства не особи, уповноважені політичними партіями на підготовку звітів, а інші особи, які в разі виявлення порушень не можуть бути притягнені до відповідальності.

Також зміни передбачають наявність у звіті інформації про кошти  державного фінансування та відшкодування витрат, пов’язаних з  фінансуванням   передвиборної   агітації кожною місцевою організацією партії.

Однією із законодавчих ініціатив також  є пропозиція  Національного  агентства скасувати обов’язок щодо проходження зовнішнього незалежного фінансового аудиту звітності про майно, доходи,  витрати і зобов’язання фінансового характеру в рік, наступний за роком проведення виборів, для політичних партій, що були суб’єктами виборчого процесу на чергових або позачергових місцевих виборах.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:58
Грузія демократична не здається: сьогодні 83-й день протестів
20:45
В Києві відбулася панахида на честь Героїв Небесної Сотні
20:40
ЄС готує зброю Україні на суму до €10 мільярдів – ЗМІ
20:35
Генштаб змінив трьох комбригів на Курахівському напрямку
20:13
Франція скликає уже другий саміт щодо безпеки Європи
20:09
Держдума рф ратифікувала "оборонний" договір із Білорусією, який втягує її у війну з Україною
20:00
У середу трохи сніжитиме на заході та півночі України
19:06
Не кращі за комуністів: "завдяки" малокультурній владі майже втрачена пам'ятка архітектури національного значення - Церква Різдва на Полтавщині
19:00
Там, де при владі відповідальні люди, а не брехлива, аморальна гопота: Фінляндія та Швеція скликали термінові наради парламентів щодо України
18:54
Жодна країна світу не допомагала Україні на початку повномасштабного вторгнення РФ, - про це заявив Зеленський, який брехав про неможливість вже очевидного нападу РФ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]