НАЗК відзвітувало судові вироки і тюремні строки за брехню в деклараціях

|
Версия для печатиВерсия для печати

За умисне неподання чи подання завідомо недостовірних відомостей у декларації упродовж усього часу існування Реєстру декларацій в Україні було покарано 97 осіб, з них 17 - були позбавлені волі, 64 - відпрацювали на громадських работах, 16 - отримали штрафи.

Про це повідомляється на сайті Національного агентства з питань запобігання коррупції (НАЗК).

"Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів) 97 осіб за статтею 366–1 Кримінального кодексу України, тобто за умисне неподання чи подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, протягом усього часу існування реєстру", - йдеться в повідомленні.

До реєстру потрапили: 1 народний депутат України, 42 депутати місцевих рад, 15 посадовців органів Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВСУ), 11 посадовців державних та комунальних підприємств; 8 державних службовців (зокрема працівники Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Держгеокадастру, районних державних адміністрацій, державні виконавці); 6 посадовців органів Національної поліції України; 6 посадовців органів Державної служби надзвичайних ситуацій; 3 суддів; 3 посадових осіб місцевого самоврядування; 2 лісників.

У 64 випадках, за результатами розгляду справ, суди призначали громадські роботи на строк 150–240 годин із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування строком на 1–2 роки Найчастіше покарання застосовувалося до депутатів місцевих рад.

У 17 випадках — декларанти були позбавлення волі на термін від року до року й шести місяців із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 1–2 роки.

У 16 випадках — було призначено штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від ~42500 до ~51000 гривень) з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 1–2 роки. Найчастіше такі покарання отримували державні службовці та судді.

Зокрема, як розповіли в НАЗК, суддя одного з апеляційних судів вирішила, що електронне декларування порушує закон «Про захист персональних даних». І не декларувалася протягом чотирьох років. За це її визнали винною в кримінальному злочині, оштрафували на 51 000 грн та позбавили права обіймати посади державної служби на один рік, а також внесли до Реєстру корупціонерів.

Як повідомляв Укрінформ, у 2020 році Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального порушення у деклараціях 97 осіб, серед яких п'ятеро міністрів та семеро суддів.

У цьому році НАЗК відійшло від практики доскіпуватися до «одруків» у деклараціях, аби зосередитись на виявленні реальних порушень на мільйони гривень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com