Непокаране зло «Ахметов і Кличко» розраховує «нагріти» киян на черговий мільярд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Після розірвання угоди між КМДА і “Київенерго” Ахметова компанія олігарха не лише переклала на місто обов’язок виплатити штрафні санкції в 1,2 млрд грн, а й претендує на компенсацію витрачених на модернізацію мереж коштів. “Київенерго” оцінює цю компенсацію у 800-900 млн. грн.

 Про це йдеться в розслідуванні Валерії Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” (Bihus.Info).

Теплоенергетичний комплекс, який складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і ще близько 100 тисяч об'єктів, 17 років перебував під управлінням “Київенерго”.

Рішення розірвати договір з “Київенерго” і повернути тепловий комплекс громаді міська влада прийняла у червні 2017-го року. Для управління майном створили комунальне підприємство “Київтеплоенерго”.

31 липня зобов'язання давати гарячу воду і опалення перейшло новому КП. Але у НАК "Нафтогаз України" відмовилися підписувати договори на поставку газу з новоствореним комунальним підприємством через невирішене питання боргових зобов'язань "Київенерго" на суму близько 4,8 мільярдів гривень. Саме стільки заборгувала компанія “Київенерго” Ріната Ахметова ‘’Нафтогазу’’ за поставку блакитного палива на ТЕЦ.

Частина суми - це борг самих киян за послуги “Київенерго”, ще частина - це різниця у тарифах, і близько 1,2 млрд - пені і штрафи, які нарахував НАК “Нафтогаз” за невчасні виплати.

Згідно закону “Про теплопостачання,” увесь цей борг тепер має виплатити новостворене КП.

Крім того, в угоді з розірвання договору КМДА з компанією “Київенерго” прописали відшкодування компанії Ріната Ахметова грошей за модернізацію мереж, яка проводилася за рахунок компанії. Але чіткої суми, яку мають компенсувати “Київенерго”, у КМДА досі не порахували. Натомість “Київенерго” вже зверталася до КМДА про відшкодування, мова йде про 800-900 млн гривень. Це та частина, яку, як вважає “Київенерго”, місто має компенсувати за проведені роботи з модернізації, так звані невід’ємні поліпшення”.

За 2 роки, які КМДА готувала розірвання договору з “Київенерго”, у ньому чітко не прописали ані питання правонаступництва боргу, ані суму відшкодування за “покращення” мереж.

Через відмову “Нафтогазу” постачати газ новому КП без сплати боргу “Київенерго” розміром 4,8 млрд грн міська влада закупила газ у приватноі фірми “Укрнафтобуріння”, яку асоціюють з Павлом Фуксом, Ігорем Коломойським і Віталієм Хомутинником, через що бюджет втратив близько 75 мільйонів гривень.

Окрім того, “Київенерго” Ахметова не виконало всіх інвестиційних обов'язків, які мало взяти на себе за часи користування тепломережами міста.

“В кожному тарифі є так звана інвестиційна складова. Цю програму затверджував національний регулятор - НКРЕКП. Цю програму “Київенерго” виконував кілька останніх років ледь на 40%. Київська міська рада декілька років належним чином не здійснювала контроль, щоб “Київенерго” виконувала свої інвестиційні зобов'язання, які затвердив регулятор”, - повідомила координатор житлових програм громадянської мережі “Опора” Тетяна Бойко.

Договір з Ахметовим завершувався ще у грудні 2017-го. Але київські чиновники вирішили залишити Ахметову теплоенергоцентралі ще на один опалювальний сезон - до квітня. Саме в цей час борги стрімко пішли вгору. І якщо до кінця 2016-го борг Ахметова - не перевищував мільярда гривень, то після продовження на останній опалювальний сезон сягнув 5 мільярдів.

Угода нового КП “Київтеплоенерго” з НАК “Нафтогаз” на поставку блакитного палива досі не підписана. Тож коли з’явиться гаряча вода, і чи вчасно почнеться опалювальний сезон - не відомо.

 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]