Невиконання плану доходів держбюджету України найбільше з 2015 року - Рахункова палата

|
Версия для печатиВерсия для печати

Невиконання плану доходів державного бюджету України у 2019 році майже на 38 млрд грн є найбільшим із 2015 року.

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

"Невиконання плану доходів (держбюджету- 2019 - ред.) на 37,8 млрд грн є найбільшим з 2015 року. І це після внесення змін у четвертому кварталі до державного бюджету, зокрема зменшення доходів державного бюджету на 20,1 млрд гривень», − сказав голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету міністрів України у 2019 році.

Пацкан також наголосив, що у звіті відзначено виконання показника дохідної частини державного бюджету-2019 на 99,1%, хоча, за даними Рахункової палати, "виконання плану доходів, з урахуванням змін, внесених розпорядниками бюджетних коштів (до закону про держбюджет-2019 - ред.), становило 96,3%".

Також він зауважив, що дохідну частину держбюджету вдалося наповнити за рахунок наперед сплачених податків.

«Наприклад, у грудні 2019 року сума наперед сплачених податків збільшилась на 9,4 млрд гривень. У грудні 2018 року показник був 3,9 млрд грн», − зауважив Пацкан.

Він підкреслив, що основна причина невиконання доходів − низька якість макроекономічного прогнозу, про що Рахункова палата неодноразово зазначала.

Крім того, у звіті уряду зазначено, що торік чистий приплив прямих іноземних інвестицій порівняно з 2018 роком збільшився на 100 млн дол. США і становив 2,5 млрд гривень. Однак, за словами Пацкана, такий обсяг ПІІ на третину менше прогнозованого урядом на 2019 рік обсягу. Інвестиції мали становити 4-4,5 млрд дол. США, стверджує посадовець.

Він також прокоментував тезу уряду про те, що вдалося утримати дефіцит бюджету в межах, визначених законом. Водночас, на думку Пацкана, менший від затвердженого дефіцит державного бюджету досягнуто за рахунок неповного здійснення запланованих видатків і надання кредитів.

«Але хочу звернути увагу, що минулого року дефіцит був найбільшим за останні п’ять років і становив 78,0 млрд грн», − сказав голова Рахункової палати.

Також у звіті уряду наголошується про зменшенні витрат платників податків на обслуговування боргів.

«Якщо порівняти з 2018 роком, то насправді видатки на обслуговування державного боргу у 2019 році зросли на 3,8 млрд грн, або 3,3%», − стверджує Пацкан.

Як повідомлялося ранішем, недовиконання дохідної частини бюджету на 2019 рік сталось через менші надходження від митниці, більш міцний курс гривні та несплату частини чистого прибутку та дивідендів деякими компаніями. Про це 20 грудня, під час години запитань до уряду, заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]