НКРЕКП наклала максимальні, але копійчані для Ахметова штрафи на три компанії ДТЕК

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нацкомісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг оштрафувала АТ "ДТЕК Західенерго", АТ "ДТЕК Дніпроенерго" і ТОВ "ДТЕК Східенерго" Ріната Ахметова за недотримання норм щодо запасів вугілля на складах ТЕС.

За рішенням НКРЕКП компанії отримали максимальний штраф - по 1,7 млн грн кожна, пише Ліга.Бізнес.

У результаті перевірки НКРЕКП було встановлено, що в грудні-лютому компанії не забезпечили гарантовані запаси вугілля. Також компанії своєчасно не інформували про ситуацію із запасами. Голова комісії Валерій Тарасюк назвав порушення "кричущими".

НКРЕКП направить матеріали про порушення в Антимонопольний комітет України, Раду нацбезпеки і оборони та Міністерство енергетики.

Член НКРЕКП Ольга Бабій заявила, що в жовтні ТЕС мали достатні запаси вугілля для проходження опалювального сезону. За її словами, в грудні ряд компаній - ДТЕК Трейдинг, Д.Трейдінг, ДТЕК Павлоградвугілля і ТДВ "Шахта Білозерська" - припиняли поставки вугілля на ТЕС.

"Чомусь саме в грудні компанії-постачальники вугілля на ці ТЕС припинили поставки їм вугілля. У цей період зменшили поставки вугілля компанії, афілійовані з даними виробниками. Через дефіцит вугілля ціни на ринку на добу вперед у січні досягли найвищих показників за 2019-2020 роки", - заявила Ольга Бабій.

У НКРЕКП також відзначили нетипове зростання аварійних відключень енергоблоків під час опалювального сезону.

У пресслужбі ДТЕК Енерго заявили, що не могли наростити вугільні запаси через зміни "прогнозного балансу на грудень 2020". "За листопад-грудень 2020 року ТЕС ДТЕК Енерго спалили на 1 млн тонн більше вугілля, ніж зазначено в прогнозному балансі. Це стало ключовою причиною значного зниження запасів вугілля на ТЕС в січні 2021 року", - заявили в компанії.

У ДТЕК додали, що на ситуацію із запасами вугілля вплинув і тимчасовий простій шахт у 2020 році.

У лютому повідомляли, що запасів вугілля на українських ТЕС вистачить на кілька днів роботи. В такому разі, віялових відключень електроенергії, за словами в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, можна буде уникнути тільки через імпорт електроенергії з Білорусі та Росії.


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]