НКРКП за допомогою судів ховає таємницю «Роттердам+»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Очільник Нацкомісії Дмитро Вовк і його наступниця Оксана Кривенко саботували видачу НАБУ даних формули «Роттердам+».

Про це йдеться в матеріалі Ірини Шарпінської для «Наших грошей». Журналістка пише, що очільники Нацкомісії  ігнорують необхідність відповідати на листи НАБУ, натомість відсилаючи детективів відомства до суду.

Так в запиті НАБУ до НКРЕКП ще за часів керівництва Дмитра Вовка йшлося про алгоритм розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії, джерела даних і дати, які використовували для цих розрахунків. У відповіді детективам було відмовлено. Причина: НАБУ розслідує провадження щодо «Роттердам+», а тому і дамо інформацію лише за ухвалою суду про доступ до документів.

Отримавши відмову, НАБУ, намагалось притягнути очільника НКРЕКП до адмінвідповідальності. Але за регуляторів вступились суди. 

14 травня детектив НАБУ склав щодо Вовка протокол про адміністративне правопорушення по ст. 185-13 КУпАП («Невиконання законних вимог посадових осіб НАБУ»), що передбачає накладення штрафу від 4250 до 6800 грн. Цей протокол одразу був переданий до Солом’янського райсуду, де потрапив на суддю Олену Курову.

Між тим у травні президент Петро Порошенко звільнив Вовка з посади голови НКРЕКП. Новим очільником Нацкомісії була обрана Оксана Кривенко.

Зважаючи на нове керівництво регулятора, НАБУ надіслало до НКРЕКП новий запит щодо розрахунку формули «Роттердам+». Однак Кривенко теж відмовилася надавати ці дані. У НАБУ склали протокол про адмінпорушення і на неї. Протокол теж направили до суду, де він потрапив до судді Оксани Криворот.

У жодному із двох судових процесів жоден керівник Комісії не постраждав.

З першим судом зіграли в «строки давності». В останні дні перед кінцевим терміном винесення рішення адвокати НКРЕКП заявили відвід судді Куровій через «навмисне затягування розгляду справи суддею» (!).

Відвід розглядала суддя Криворот і відвід не задовольнила. Однак розглядала вона його рівно стільки часу, щоб вийшли всі терміни. У результаті суддя Курова закрила справу стосовно Вовка через сплив 3-місячного строку притягнення його до відповідальності. 

Справу щодо Кривенко суддя Криворот закрила вже зовсім просто. Бо «голова НКРЕКП реалізувала надане їй нормами Конституції України та закону України «Про НАБУ» право відмовити у наданні таких відомостей» (цитата).

Суддя вказала, що у НАБУ дійсно по закону є право витребовувати від інших державних органів інформацію. При цьому вона дійшла висновку, що відповідь голови Комісії, що ніяких цифр вона надавати не буде – це і є відповідь по суті запиту.

Прикметно, що подібні прецеденти у НАБУ вже були. І, зрозуміло, що стосувались вони теж «достойних людей». Із судового реєстру відомо ще про два такі випадки: голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і його заступника Євгена Аблова, які відмовилися надати НАБУ інформацію про спеціалізацію суддів (судових колегій).

Нагадаємо, НАБУ порушило кримінальні провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК» Ріната Ахметова. Також в іншому кримінальному провадженні детективи НАБУ розслідують скупку компаніями групи «ICU» («Investment Capital Ukraine») єврооблігацій холдингу «ДТЕК».

За керування Дмитра Вовка НКРЕКП навесні 2016 року ввела формулу «Роттердам+доставка морем+перевалка у порту», за якою почала розраховуватися ціна вугілля в ціні електроенергії.

Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія «ICU». Співвласником «ICU» був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У «ICU» , і у «Рошені» раніше працював Дмитро Вовк.

 

«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]