Нові санкції США: які техкомпанії допомагали російським спецслужбам з кібератаками

|
Версия для печатиВерсия для печати

15 квітня президент США Джо Байден підписав директиву Мінфіну, якою зокрема під санкціями опинились 6 технологічних компаній, що працювали на російські спецслужби, відповідальні за одні з найбільших кібератак сучасності.

Відповідний перелік опублікований на сайті Міністерства фінансів (US Treasury) США.

У США з’ясували, що саме ці компанії надають постійну підтримку російським спецслужбам: ФСБ, ГРУ, СЗР, що неодноразово здійснювали одні з найнебезпечніших та руйнівних кібератак в історії. 

Зокрема йдеться про SolarWinds, атаку, організовану зовнішньою розвідкою, яка поставила під загрозу тисячі державних та приватних мереж у США. Тоді злочинці підробили оновлення ІТ-компанії SolarWinds, яка обслуговує державних замовників у виконавчій владі, збройних силах і спецслужбах США.

Водночас, ГРУ відповідальне за вірус NotPetya, та Olympic Destroyer, атаки на Всесвітнє антидопінґове агентство, кібератаки на держоргани та критичну інфраструктуру України та Грузії, а також кіберзлочини, пов’язані з виробами у США та Франції.

Наступні шість компаній відтепер знаходяться під санкціями Штатів:

  • "Ера технополіс" (ERA Technolopolis): технопарк та дослідницький центр, підконтрольний та фінансований коштом Міноборони РФ. Співпрацює з російською розвідкою ГРУ, яка організувала низку потужних кібератак та інформаційних атак. Центр залучений до розробки військових технологій.
  • "Пасіт" (Pasit, AO): ІТ-компанія, що проводила дослідження для кібератак зовнішньої розвідки РФ (СЗР).
  • "Спецвузавтоматика" (SVA): російський держінститут, що також здійснював дослідження та надавав техпідтримку для кібератак зовнішньої розвідки РФ.
  • "Необіт" (Neobit, OOO): ІТ-компанія, що обслуговує Міноборони РФ та Службу безпеки (ФСБ). Разом із ФСБ, ГРУ та СЗР розробляла забезпечення для кібератак спецслужб. Включена до списку на виконання акту CAATSA від 2017 року за фінансування ГРУ
  • "АСТ" (Advanced System Technology, AO): ІТ-компанія, що обслуговує Міноборони РФ, ФСБ та СЗР. Також брала участь у розробці російських кібератак. Включена до списку на виконання акту CAATSA від 2017 року за фінансування ФСБ.
  • "Позитив Технолоджіз" (Pozitiv Teknolodzhiz, AO): ІТ-компанія, що займається кібербезпекою та підтримує російський держсеткор, зокрема ФСБ. Надає безпекове забезпечення державним та недержавним акторам. У заяві зазначають, що компанія влаштовує масштабні конвенції, що слугують рекрутинґовими  заходами для ФСБ і ГРУ. Також внесена до списку через акт CAATSA за фінансування ФСБ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]