Новації проекту бюджету: підвищення "мінімалки" і видатків на оборону, долар по 28,2

|
Версия для печатиВерсия для печати

Мінімальна зарплата у проекті державного бюджету-2020 закладена на рівні 4723 гривні.

Про це йшлося на брифінгу прем'єра Олексія Гончарука та міністра фінансів Оксани Маркарової, повідомляє Укрінформ.

"Мінімальна заробітна плата, яка закладається у цей бюджет, збільшується на 550 гривень і складатиме станом на 1 січня 2020 року 4723 гривні … Макропрогноз затверджений у травні. У ньому середній курс доларазакладений 28,2... Це той курс, на якому будується бюджет" - сказала Маркарова.

Як стало відомо, доходи державного бюджету на 2020 рік передбачені у сумі 1079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду - 962,7 млрд грн. Видатки - у сумі 1170 млрд грн.

Маркарова також повідомила, що видатки на сферу національної безпеки й оборони у проекті бюджету закладено на рівні 245,8 млрд грн, що на 33,8 млрд грн більше, ніж цього року.

Вона додала, що не вся ця сума буде розподілена між конкретними розпорядниками, оскільки з’явилася нова стаття у програмі бюджету стосовно коштів, які мають бути розподілені Радою національної безпеки і оборони України.

Міністр повідомила, що Кабмін заклав до проекту бюджету 47,6 млрд грн на субсидії.

У свою чергу, Гончарук наголосив, що принцип розподілу і призначення субсидій не змінюватиметься.

У проекті бюджету також збільшені видатки на медицину й освіту.

Всі стратегічні пріоритети: охорона здоров'я, освіта, культура – повністю профінансовані в цьому проекті бюджету. Але головний ухил буде – це бюджет ефективності всередині програми.

У сфері охорони здоров'я видатки передбачено на всі стратегічні напрямки – первинна медицина, екстрена допомога, амбулаторне лікування. Те саме стосується і освіти. І освітня субвенція, підтримка Нової української школи, початкові класи, інклюзивна освіта – все це заплановано і буде профінансовано. Значно ефективніше також можна планувати і видатки на культуру та інформаційну сферу тепер, коли всі ці напрямки під дахом одного міністерства" - заявила Маркарова.

Загальні видатки на охорону здоров'я передбачені на рівні 108 млрд грн, що на 9,8 млрд грн більше, ніж у поточному році.

Медичну субвенцію закладено у розмірі 14,6 млрд грн, на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, реімбурсації лікарських засобів передбачено 72,1 млрд грн, на централізоване придбання медикаментів та медичних виробів - 6,6 млрд грн, на лікування громадян за кордоном - 700 млн грн.

Видатки на розвиток культури та інформаційну сферу передбачено на рівні 8,6 млрд грн, яких на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі планується спрямувати 100 млн грн, на розвиток Суспільного мовлення - 2 млрд грн, на підтримку кінематографії - 1,3 млрд гривень.

Видатки на освіту заплановано у сумі 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Зокрема, вперше у проекті бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 300 млн грн.

Нагадаємо, що у неділю прем'єр Олексій Гончарук повідомив, що 15 вересня в парламент подається перший проект закону про бюджет на 2020 рік. Протягом двох тижнів буде подано програму діяльності уряду, яка має бути врахована між першим і другим читанням голосування за бюджет. За його словами, документ повинен бути доопрацьований до 2 листопада.

Згодом проект бюджету надійшов до Верховної Ради.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]