«Новий» Верховний суд своїм рішенням дав зрозуміти, що судді-хабарники - це нормально

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховний суд України виправдав колишнього суддю Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренко, якого свого часу Вищий антикорупційний суд засудив на два роки за хабарництво.

Про це повідомив проєкт Prosud на своїй сторінці в Facebook, зазначає ZN.ua.

На початку 2021 року антикорупційний суд визнав Пономаренко винним за пред'явленим йому обвинуваченням за ч.2 ст.369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом). Суд встановив, що в серпні 2018 року суддя отримав грошові кошти від місцевого жителя для здійснення впливу на суддів одного з районних судів Черкаської області, щоб ті прийняли позитивні рішення по адміністративних справах.

Суддю спіймали поблизу місця проживання відразу після отримання всієї суми неправомірної вигоди в розмірі 30 тисяч гривень. Гроші передавав водій, який перебував за кермом авто нетверезим.

Після того як вирок був підтверджений апеляційною палатою ВАКС, суддю відправили в Менську колонію, але Верховний суд вирішив стати на бік екссудді та закрив справу.

Пономаренко був призначений суддею Черкаського районного суду президентом Леонідом Кучмою у 2002 році. Після закінчення п'ятирічного терміну Верховна Рада обрала його суддею безстроково. У 2010 році парламент переклав його на посаду судді апеляційного суду Черкаської області.

В кінці 2019 Вища рада правосуддя звільнив Пономаренко за власним бажанням.

5 вересня 2019 го Вищий антикорупційний суд (ВАКС) почав свою роботу. За цей час ВАКС намагалися ліквідувати руками одіозного Конституційного суду, обзивали каральною машиною НАБУ, а суддів антікорсуду переслідувала мафія з Вищої ради правосуддя.

Підсумовуючи ці два роки діяльності судової інстанції, можна з упевненістю сказати: старт роботи антикорупційного суду досить успішний. За цей час судді винесли 45 вироків: 39 обвинувальних і 6 виправдувальних. Станом на кінець серпня 2021 року в законну силу вступили понад 20 вироків, а 14 осіб вже засуджені і отримали реальні терміни позбавлення волі. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]