Новообраний директор ДБР міг брати участь у розслідуванні справ проти майданівців, – Найєм
До новообраного голови Державного бюро розслідувань (ДБР) є багато запитань. Адже є підозра, що він брав участь у розслідуванні справ проти майданівців та, можливо, відповідав за список осіб, на яких були накладені санкції Євросоюзу.
Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Мустафа Найєм, йдеться на сайті телеканалу.
«Я дуже розчарований тим, як провели конкурс на посаду директора Державного бюро, але до кінця не вірив, що це правда. Адже не можна все вирішити у чиємусь кабінеті. Прізвища людей, які це зробили, не хотів би називати», – сказав Найєм.
«Щодо Романа Труби є багато фактологічних запитань. Ця людина працювала в прокуратурі до того, як її або вигнали, або вона була люстрована. І ми зараз з’ясовуємо це. Також він працював у комерційному секторі і зараз повернувся. Найголовніше, є підозра, що він брав участь у розслідуванні справ проти майданівців. Можливо, він якраз був ще й тією людиною, яка відповідала за санкційний список осіб від ЄС. Звичайно, все це підозри, тому інформація перевіряється», – прокоментував він.
Народний депутат вважає, що цей перелік можна легко перевірити, адже чітко відомо, де Труба працював. Але найприкріше, що громадськість нічого зараз не зможе змінити.
«Ми проґавили цей момент і маємо це визнати. Адже усі були зайняті НАБУ, а ДБР ніхто не займався, бо не знали, за скільки років воно зможе запрацювати», – розповів Найєм.
За його словами, до обрання голови ДБР майже не залучали громадськість, тому конкурсна комісія працювала не прозоро.
«Комісія не відповідала законним критеріям. Наприклад, зараз будь-який конкурсант може подати до суду, якщо незадоволений результатом. Більше того, якщо хтось дійсно хоче відстояти свої права, то сміливо може звертатися до суду і оскаржувати процедуру», – наголосив нардеп.
Нагадаємо, 22 листопада Президент України Петро Порошенко призначив Романа Трубу на посаду директора Державного бюро розслідувань. Свого часу той працював прокурором Пустомитівського району. Найгучніша справа, яку він розслідував тоді – $1 тисяча хабара, яку взяв сільський голова за виділення 12 соток землі. Решта – ДТП, побутові сварки з травмами, вирощування коноплі, маку та пограбування.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.