Інститут нацпам'яті закликав переосмислити над сенсом свята 8 Березня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Український інститут національної пам'яті (УІНП) говорить, що дискусія про те, чи варто 8 Березня залишати вихідним днем, не так важлива, як то, якими смислами буде наповнена ця дата.

Традиція святкування окремої дати, яка б наголошувала на відсутності рівності між чоловіками та жінками, перш за все в питаннях виборчих та трудових прав, з'являється на початку минулого століття з ініціативи жінок. Повноцінно на міжнародному рівні цей день відзначається з 1975 року, коли ООН прийняла відповідне рішення, нагадують в УІНП.

Інститут нацпам'яті підкреслив, що до появи цього дня СРСР не має жодного відношення, оскільки це не комуністичне й не радянське свято, хоча пізніше воно увійшло у своєрідний "канон свят радянської людини".

"Дискусія, чи варто 8 березня залишати вихідним днем, не настільки важлива, як те, якими сенсами буде наповнена ця дата. Чи продовжуватиметься радянська і пострадянська традиція «свята весни й краси»? Чи це буде нагода поміркувати, які права здобули жінки у світі за ці понад 112 років, відколи у США вперше був проголошений Національний жіночий день", - відзначають в Інституті.

В УІНП додали, що СРСР стер ключову суть 8 березня і це цілком закономірне, адже в тоталітарній країні не могло бути мови про реальну і послідовну боротьбу за права людини.

"Те, чи здатні ми сьогодні на рівні публічних обговорень якісно змінити фокус у підході до цього міжнародного дня, – також є індикатором руху нашої країни від радянського минулого до зрілого європейського суспільства... Тож 8 березня – добра нагода осмислити, в чому реальність відрізняється від декларацій, де справді є поступ, а в чому українські жінки досі змушені відстоювати свої права", - додають в Інституті.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]