Інтернет-медіа та соцмережі вперше за популярністю обійшли телебачення – дослідження
У 2019 році вперше інтернет-медіа та соціальні мережі обійшли телебачення за популярністю в Україні.
Про це йдеться в результатах щорічного опитування USAID-Internews «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2019 р.», які були представлені 22 жовтня, зазначає «Детектор медіа».
Опитуванння показало, що 68% респондентів використовують соціальні мережі для отримання новин – зростання з 53% минулого року; а популярність та охоплення аудиторії телеканалами знизилися до 66% в порівнянні з 77% минулого року.
«Довіра коливається між 19% до загальнаціональної преси, 22% до місцевого радіо та 49% до загальнонаціональних телеканалів – у той час як загальнонаціональним інтернет медіа довіряють 51% респондентів – найбільший показник цього року», – йдеться в дослідженні USAID-Internews «Споживання медіа».
Крім того, близько 80% читачів та глядачів говорять, що вони обізнані про замовні матеріали в медіа, також відомі як «джинса». Респонденти також відмічають, що вони вміють відрізняти такі матеріали. З 74% тих, хто знають про існування «джинси», 68% говорять (самооцінка), що знають, як відрізнити замовний матеріал – це на 12% більше, ніж той самий показник минулого року.
«Однак виховання критичного мислення у дорослих залишається важливим кроком до створення більшої стійкості до дезінформації. В рамках цьогорічного опитування, респонденти в різних регіонах України пройшли тест на медіаграмотність, а саме тестування на їх реальну здатність відрізнити справжні новини від дезінформації. Результати цього тесту показали, що лише 11% респондентів змогли правильно визначити різницю між справжньою та неправдивою інформацією серед трьох поданих новин, тоді як в середньому 10% не змогли навіть спробувати відповісти. Дві третини респондентів змогли правильно визначити лише один із трьох варіантів», – зазначається в повідомленні.
Опитування також показало, що, на думку респондентів, обсяги інформування про реформи, зменшилися – такі матеріали стають менш помітними в інформаційному просторі. Аналітики відзначають, що висвітлення двох виборчих кампаній переважало над іншими темами впродовж 2019 року. У порівнянні з минулим роком, обізнаність громадян щодо реформ в енергетичному секторі зросла з 31% до 34%, в той час як показники щодо медичної реформи впали з 71% до 55%, а щодо пенсійної реформи – з 61% до 48%.
Дослідження було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження – вивчити звички українців, що стосуються споживання медіа, а також їхню довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні. У червні-липні цього року представники InMind опитали 4056 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.
Нагадаємо, у дослідженні на тему «Довіра до ЗМІ 2019», яке провела компанія TNS на замовлення Європейської спілки мовлення (ЄМС) йдеться про те, що радіо довіряє 85 % європейських країн, телебаченню – 75%. 88 % європейських країн висловили недовіру до соціальних мереж.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю відлига спостерігатиметься по всій Україні
- 18:04
- Пояснення МО про придбання боєприпасів на 23 млрд грн без участі АОЗ – обман, - Шабунін
- 16:07
- На Полтавщині депутати облради та Кременчуцької міськради масово стали інвалідами та фігурантами кримінального провадження
- 12:43
- Президент звільнив низку дипломатів і призначив нових
- 10:00
- Учора росія завдала руйнувань двом видатним соборам України
- 08:12
- Костянтин Корсун: Хак реєстрів - прогнозована закономірність
- 20:00
- У суботу в Україні хмарно, місцями дощ і мокрий сніг
- 18:05
- Журналісти - головний "ворог" держави для цієї влади
- 16:09
- Міф невігласів "зеленої влади" про літій
- 15:26
- Міжнародна спільнота журналістів закликає президента України припинити залякування ЗМІ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.