Одіозний Кривенко закрив справу про $110 мільйонів хабара Кучмі від Коломойського

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання екс-президентом Леонідом Кучмою та його зятем бізнесменом Віктором Пінчуком $110 млн хабара від олігарха Ігоря Коломойського закрив заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко.

Як повідомили у НАБУ у відповідь на запит “Наших грошей”, 2 серпня 2018 року Кривенко закрив вказане кримінальне провадження у зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України, пишуть Наші гроші.

Нагадаємо, 4 березня 2015 року відбулося засідання Спецкомісії Верховної Ради з питань приватизації, на якому Ігор Коломойський заявив, що починаючи з 2003 року щомісячно надавав $5 млн (загалом $110 млн) хабара на вимогу тодішнього президента Леоніда Кучми через його зятя Віктора Пінчука за право управляти компанією «Укрнафта».

Уривок із засідання комісії:

Сергій Лещенко: Тобто, ви визнаєте, що за управління «Укрнафтою» давали 5 млн доларів в місяць?

Ігор Коломойський: Да.

Сергій Лещенко: Кому саме, на які рахунки?

Ігор Коломойський: Все надано в англійський суд, можемо надати все сюди. Ці рахунки ідентифіковані як рахунки Пінчука і Кучми.

11 березня 2015 року комісія ВР звернулася до Генпрокуратури з вимогою порушити кримінальне провадження за цим фактом. При цьому голова парламентської комісії Борис Філатов заявляв, що «свіфти, що підтверджують дачу хабара Кучмі і Пінчуку та передані в комісію, будуть направлені в Генеральну прокуратуру».

18 березня 2015 року розслідування було розпочате.

За даними держреєстру судових рішень, адвокат Коломойського надав слідству копії документів, серед яких – копія угоди про співробітництво по досягненню оперативного контролю на ВАТ «Укрнафта» від 25.01.2003, відповідно до якої неперсоніфіковані особи домовились про здійснення контролю над «Укрнафтою», в тому числі: забезпечення призначення на посаду голови правління нову особу; до 01.05.2003 обрання на загальних зборах акціонерів нових членів Спостережної ради ВАТ «Укрнафта» та ін.

На виконання цих домовленостей 30 січня 2003 року було обрано нового голову правління «Укрнафти» – Ігоря Палицю, який у період до квітня 2003 року здійснив зміну правління та призначив нових заступників голови правління та головного бухгалтера товариства.

Крім того, встановлено, що 21 березня 2003 року на позачергових загальних зборах акціонерів ВАТ «Укрнафта» було обрано нову Спостережну раду та її голову. Членами Спостережної ради обрано: Микола Швець (голова Дніпропетровської ОДА), Анатолій Балюк (радник Президента України), Вадим Копилов (заступник голови ДПА України), Михайло Кальченко (директор департаменту з питань нафтової та нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго), Світлана Ледомська (заступник голови ФДМУ), Олександр Горбунов (керівник апарату міністра з питань економіки та євроінтеграції), а також четверо представників «Приватбанку» – Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський, Михайло Кіперман і Тімур Новіков. Головою Спостережної ради товариства обрано Юрія Бойка (майбутній міністр палива при президенті Януковичі).

Тобто, до Спостережної ради товариства був включений сам Коломойський та четверо осіб з його оточення. голову правління «Укрнафти» теж стала наближена до нього людина. Це підтверджує реальний характер угод, укладених з неперсоніфікованими особами 25.01.2003 та 20.03.2003.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]