Освітяни зта науковці вернулися до влади та СБУ через призначення Шкарлета

|
Версия для печатиВерсия для печати

Представники наукової і освітянської спільноти звернулися до президента, прем’єр-міністра та голови служби безпеки України з двох причин.

Про це повідомив науковець Сергій Шарапов у Facebook.

Перша причина звернення - це призначення Серія Шкарлета в.о. міністра освіти і науки.

Про Шкарлета відомо наступне:

  • він балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від Партії регіонів;
  • у 2015 році на місцевих виборах балотувався до Чернігівської облради вже від Блоку Петра Порошенка, але його не обрали;
  • у його наукових роботах виявлено великі обсяги плагіату;
  • його звинувачують у корупційних "хвостах".

Наприклад, у січні 2020-го Чернігівський технологічний університет придбав за державні гроші білий пікап Volkswagen Amarok VOLCANO вартістю більше 1,5 млн грн.

"Згадане вище призначення, яке, як це не дивно, без сорому перед тисячами сумлінних науковців і викладачів, виправдав сам Прем’єр-міністр, неможливо не тільки прийняти, а треба категорично засудити — бо мова йде про виховання майбутніх поколінь України, розвиток наукового забезпечення її економіки і культури. 

Пан же Д.А. Шмигаль, всупереч нормальному розумінню, вважає, що запропонована ним кандидатура і виявлені її "чесноти" є підходящими для посади міністра освіти", йдеться у зверненні.

Друга причина - у навідуванні представника СБУ до науковця та активіста Антона Сененка, який брав участь в акції проти призначення Шкарлета очільником МОН.

"Можна було б сподіватися, що СБУ зі свого боку вживатиме заходів щодо попередження сумнівного рішення з призначення на посаду заступника та одночасно в.о. Міністра освіти і науки України — важливого, стратегічного підрозділу Уряду — порушника правил академічної доброчесності. 

Натомість, ми є свідками, що представники Служби, прямо порушуючи гарантоване конституційне право громадян на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, демонструють готовність стати на захист вкрай неприйнятних рішень урядовців у спосіб, який нагадав часи, коли звичною була практика переслідування за відкрите і чесне висловлювання своєї громадської позиції", - пишуть у зверненні.

На цю тему: СБУ взялася за старе - по лекалах КГБ і ФСБ


Нагадаємо, Кабмін призначив колишнього "регіонала", ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти та науки.

Попри те, що група науковців виявила у роботі Шкарлета значний обсяг плагіату, під час співбесіди кандидат це заперечив.

"Кандидат у міністри також заплутався у законодавчому регулюванні питання щодо мови викладання у закладах освіти, коли сказав, що з 1 вересня буде повністю заборонено навчання російською мовою у школах (а це не так – воно буде просто скорочене)", – пише народна депутатка Інна Совсун про те, як проходила співбесіда новоспеченого міністра.

У результаті комітет не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду очільника МОН, але рекомендував ВР визначитися щодо кандидатури Шкарлета шляхом голосування.

Освітяни, науковці та інші небайдужі 18 червня вийшли на протест під Верховну Раду проти призначення Сергія Шкарлета очільником МОН.

Громадські освітні організації, батьки та небайдужі звернулися до народних депутатів, президента та прем’єра, щоб ті призначили кваліфікованого очільника Міністерства освіти і науки.

Також вони назвали критерії, яким мав би відповідати міністр.

Зокрема, освітяни вимагають людину з бездоганною професійною репутацією, системним баченням та розумінням і відданістю цінностям реформ. 

Також вони склали список фаворитів, які, на їхню думку, відповідають цим критеріям:

  • заступниця директора з наукової роботи Інституту математики Національної академії наук України Олександра Антонюк, 
  • ректор Київського університету ім. Бориса Гринченка Віктор Огнев’юк, 
  • директорка Київського ліцею бізнесу Людмила Паращенко.

Представники ініціативної групи "Дисергейт", які борються із плагіатом та відстоюють академічну доброчесність, також опублікували звернення до влади.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]