Під Генпрокуратурою вимагають покарати замовників вбивства Гандзюк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під Генеральною прокуратурою у Києві близько сотні людей вимагали оголосити підозри замовникам вбивства активістки Катерини Гандзюк. Активісти розгорнули плакати з іменами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та заступника голови Херсонської ОДА Євгена Рищука, яких вважають ймовірними замовниками вбивства.

На футболках присутніх були написи «Хто стоїть за вбивством Гандзюк?» та «Хто замовив Катю Гандзюк», а на асфальті під ГПУ написали — «Вимагаємо вироків замовникам!», передає Громадське.

Протестувальники вимагають, аби Генпрокуратура закінчила розслідування вбивства Гандзюк, та оголосила підозри замовникам. Вони скандували гасла «Юра, виходь!», «А Юра вийде?» і «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Як повідомлялося, 6 червня Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападі на Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.

За даними слідства організатор злочину Сергій Торбін, в липні 2018 року отримав від двох неназваних судом осіб (з якими вони зустрічалися у Херсоні неподалік кафе «Золотий ключик») замовлення завдати шкоди громадській активістці Херсона Катерині Гандзюк та отримав за це 4500 доларів. Згодом схилив інших обвинувачених — Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського та Віктора Горбунова — до участі в замаху, наголосивши, що Гандзюк має проросійські погляди, є сепаратисткою та принижує учасників бойових дій на Донбасі. За це він заплатив їм 4000 доларів, а 500 залишив собі. У свою чергу закупили знаряддя злочину, телефонні картки для комунікації, які згодом знищили та здійснювали спостереження за Гандзюк. Відповідно до розподілених ролей, Вишневський знайшов об’яву для придбання кислоти, Горбунов її придбав, обливати мав Грабчук.

31 липня вони приїхали до будинку Гандзюк на автомобілі Торбіна. Васянович чекав у машині, Вишневський розташувався на спортивному майданчику, Грабчук з кислотою неподалік. Коли за Гандзюк приїхала службова машина, Вишневський дав сигнал Грабчуку і той приготувався вчинити злочин. Коли Катерина вийшла з будинку, він підбіг з заду та вилив на неї кислоту. Потім вони скрилися з місця злочину на машині Торбіна та дорогою викинули у річку телефонні картки.

Також була прихована пляшка від кислоти та кросівки Микити Грабчука. Згодом від замовників Торбін мав отримати гроші для подальшого переховування, саме тоді їх і затримали правоохоронці.

Що треба знати про справу Гандзюк:

· 31 липня Херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

· У серпні 2018-го правоохоронці затримали шістьох підозрюваних:

· Микиту Грабчука, Сергія Торбіна (організатор), Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича та Миколу Новікова. Суд взяв їх під варту, однак невдовзі з’ясувалося, що останній ніяк не причетний до справи і його відпустили з-під варти.

· Чоловіків спершу обвинувачували у нападі, а після смерті Гандзюк змінили статтю на умисне вбивство.

· У листпопаді справі Гандзюк взяли під варту колишнього помічника депутата Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука Ігоря Павловського. Йому оголосили підозру за двома статтями: «співучасть у вбивстві» (ч.3 ст.27) та «умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою групою осіб» ( п. 4,6,11,12 ч.2 ст.115). Павловського слідство вважає посередником між замовником та виконавцями нападу.

· У грудні 2018-го генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у справі Гандзюк оголосили ще одну підозру. Новим підозрюваним є громадянин Олексій Левін. За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. Наразі він пербуває у розшуку.

· У січні 2018-го батько Катерини Гандзюк заявляв, що ймовірний організатор вбивства Каті співпрацює з головою Херсонської обласної ради, партійцем партії «Батьківщина» Владиславом Мангером та тісно співпрацює з головою Херсонської обласної державної адміністрації, партійцем «Блоку Петра Порошенка Андієм Гордєєвим, а також заступником Гордєєва Євгеном Грищуком.

· У лютому 2019-го генпрокурор Юрій Луценко заявив, що доказів причетності голови Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва до вбивства Гандзюк немає.

· Також у лютому лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації

· У квітні стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.

· Також прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.

· Крім того, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]