Під ГПУ і МВС вимагали відставки Луценка й Авакова і внесення їх до санкційних списків США

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Кілька десятків активістів із правозахисних й антикорупційних організацій мітингували під стінами Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ України у Києві з вимогою відставки очільників цих відомств Юрія Луценка та Арсена Авакова

Про це повідомляє  Радіо Свобода.

«Ми вимагаємо особистої відповідальності за нерозслідування справ щодо атак на активістів, за нерозслідування справи Катерини Гандзюк, яка померла через літр сірчаної кислоти, за саботаж розслідування цих справ», – заявила виконавча директорка «Центру протидії корупції» Дарина Каленюк, яка брала участь в акції.

Окрім того, протестувальники заявили про звернення до уряду Сполучених Штатів Америки із закликом внести Луценка й Авакова до міжнародних санкційних списків.

Підписантами звернення, поданого ще 13 травня, стали 20 громадських організацій та ініціатив. Це, зокрема, українське представництво Transparency international, Автомайдан, «Центр протидії корупції», «Медійна ініціатива за права людини», громадська ініціатива «Хто замовив Катерину Гандзюк», адвокати учасників Майдану.

Читайте також: Луценко «не бачить» підстав для відставки

«Ми звернулися до Міністерства фінансів Сполучених Штатів з тим, щоб уряд США застосував так званий Глобальний акт Магнітського до Арсена Авакова та Юрія Луценка, тому що ці особи, на наш погляд, причетні до корупції та грубих порушень прав людини. Власне, як це і формулюється у цьому документі. У разі, якщо нам це вдасться, ми сподіваємося, що буде заборона в’їзд до США, а також будуть обмеження фінансової діяльності», – пояснила ще одна з учасниць акції, координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак.

Перед входом до Генеральної прокуратури протестувальники розвісили обмежувальну стрічку з наліпками про «токсичність». Після цього вони рушили бо будівлі МВС, але там прикріпити стрічку їм не дозволили. Сталася сутичка, під час якої Віталія Шабуніна з Центру протидії корупції відтіснили до входу до будівлі міністерства. Нікого затримано не було.

У МВС і Генпрокуратурі акції не коментували. «Акт Магнітського» був розроблений у 2012 році в США. Документ визначав коло осіб, причетних до загибелі в слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського і запровадив заборону на в’їзд до США і фінансові санкції щодо ряду російських чиновників.

У 2017 році США запровадили так званий Глобальний акт Магнітського, який передбачає можливість запровадження американських санкцій щодо громадян будь-якої іноземної держави за грубі порушення прав людини та корупцію. Рішення про вжиття відповідних заходів ухвалює американський президент.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]