Підприємства ДТЕК перевіряє Держенергонагляду через позапланові ремонти блоків ТЕС, про арешт Ахметова поки не йдеться

|
Версия для печатиВерсия для печати

На теплоелектростанціях компанії ДТЕК Ріната Ахметова проходять перевірки Держенергонагляду з метою встановлення причин збоїв роботи енергоблоків, які виводяться в ремонти.

Це випливає з повідомлення на сайті ДТЕК.

"Наразі триває перевірка державними контролюючими органами ситуацій з виведенням блоків в короткочасні ремонти", - повідомляє ДТЕК.

Зокрема, перевірки тривають на Бурштинській, Придніпровській, Добротвірській, Курахівській, Запорізькій та Ладижинській ТЕС.

"По кожному випадку виведення блоків в короткочасні ремонти фахівці Держенергонагляду проводять відповідні перевірки та фіксують причини збоїв", - зазначають в ДТЕК.

"Через нестабільну роботу інших підприємств теплової генерації, ТЕС ДТЕК Енерго були змушені нести підвищене навантаження та компенсувати дефіцит електроенергії в системі", - стверджують в ДТЕК.

Нагадаємо, протягом 2021 року державна компанія "Центренерго" неодноразово повідомляла про роботу "на межі" через критичну ситуацію на ринку електричної енергії. Зокрема, "Центренерго" було змушене покривати власними потужностями виведення в ремонт енергоблоків приватних виробників, більшість з яких належало саме ДТЕК.

Так, на початку лютого поточного року в аварійний ремонт почали виходити енергоблоки ТЕС, більшість з яких належали Групі компаній ДТЕК. Тоді аномальна аварійність на ТЕС збіглася з відсутністю у них запасів палива.

На останню обставину звертав увагу, зокрема, глава правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. Виступаючи під час Всеукраїнського Форуму "Україна 30. Платіжка" він заявив, що аномальна аварійність на енергоблоках теплових елетростанцій зросла протягом року кілька разів. При цьому, кожного разу це відбувалося на фоні очевидного незабезпечення ТЕС навіть мінімально необхідним обсягом вугілля.

2 листопада 2021 року Білорусь розпочала постачання електроенергії до енергосистеми України потужністю 500 МВт. В "Укренерго" офіційно назвали причину активації аварійної допомоги Україні з боку Білорусі та Словаччини – дефіцит потужності в Об'єднаній енергосистемі України та в "Острові Бурштинської ТЕС". При цьому фактично "Укренерго" звинуватило у ситуації ДТЕК Ахметова. 

Згодом "ДТЕК Енерго" почало вимагати від "Укренерго" спростування звинувачень у зриві балансування енергосистеми.

Однак, джерела DT.UA підтвердили, що електроенергію було надано Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДТЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії заощадити вугілля в умовах дефіциту. Нагадаємо, станом на кінець жовтня на складах українських ТЕС та ТЕЦ накопиченого вугілля було вчетверо менше від планової кількості.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]