Після розстрочки податкового боргу Оніщенко Насіров відмовив в ній всім іншим

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державна фіскальна служба відмовила всім компаніям, що звертались по розстрочку/відстрочку податкового боргу на початку 2017 року.

Про це йдеться в сюжеті Мар’яни Мотрунич для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», повідомляють Наші гроші.
До початку 2017 року центральний офіс ДФС розглядав заявки лише на розстрочення боргів понад 1 млн грн. А суми менші мільйона були компетенцією місцевих податкових. Однак наказом ДФС від 16.01.2017 № 13 «Про індикативні показники доходів на 1 квартал 2017 року» переніс до центрального офісу погодження всіх розстрочок.

Отримавши всі відомості від заявників, 15 лютого 2017 року Роман Насіров видав листа обласним ДФС, м. Києва і Офісу великих платників податків, в якому всім відмовив у розстрочці податкового боргу. Аргументація – надання розстрочення боргів «передчасне».

Серед компаній, які цього року розстрочку не отримали, – невеликий реальний бізнес. Це приватні компанії, приватні підприємці і навіть комунальники. Максимальна сума з переліку заявників на розстрочки – 2 млн грн, решта фірм просили розстрочку всього лиш на кілька десятків тисяч гривень.

Сам відсторонений від обов’язків голова ДФС лист із власним підписом заперечує.
– Ви не надавали ніякого документу, який би говорив про те, що розстрочення податкового боргу не надається?
– Ні, ні в якому разі. Я вважав, вважаю і буду вважати, що законодавством передбачено стаття 100 надання там розстрочення і відстрочення, якщо би я був на службі, то я би продовжував надавати таке розстрочення.
Роман Насіров весною-осінню 2015-2016 років давав розстрочку податкового боргу компаніям екс-нардепа Олександра Онищенка, що призвело до завданих збитків державі на суму 2 млрд грн. Це один з епізодів «газової справи» нардепа Олександра Онищенка.

Схема виглядає так: ПАТ «Укргазвидобування» (основна компанія видобування газу в Україні) і три компанії Онищенка – ТОВ «Надра геоцентр», ТОВ «Фірма «Хас» і ТОВ «Карпатнадраінвест» уклали угоди про спільну діяльність. Ці компанії видобували корисні копалини в родовищах Дніпропетровської, Харківської та Полтавської областях. Ці три фірми продавали газ іншим фіктивним фірмам Онищенка за заниженими цінами. А вже ці компанії за ринковими цінами збували газ, акумулювавши весь прибуток на своїх рахунках в обхід ПАТ «Укргазвидобування».

Уперше на початку 2015 року розстрочення із сплати ренти Онищенку надавав тодішній глава ДФС Ігор Білоус. Фіктивні фірми Онищенка договори про розстрочення не виконали і борг накопичувався. Коли Роман Насіров у 2015 році очолив ДФС, то не помітив проблем невиплат боргів фірм Онищенка і ще раз дозволив їм розстрочку. До речі, на початку 2016 року ДФС видало документ, в ньому описало масштаби катастрофи з некоректною роботою «блоку» в частині податкового боргу. А це період, коли голова ДФС давав розстрочки фірмам Онищенка.

Також на початку цього року ДФС запустила нове програмне забезпечення для контролю податкового боргу.
Інформаційна система дозволяє податківцям корегувати дані платників. Юрист з податкового права Володимир Місечко зазначає, що саме слово «корегування» викликає подив – «Не має право ніхто корегувати, корегування – це вже втручання, мабуть».
ДФС на офіційний запит журналістів підтвердила, що нова система по податковому боргу працює й нею користуються місцеві податкові інспекції.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]