Партія «Слуга народу» лідирує на парламентських виборах, — соціологи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Серед політичних сил, які збираються або можуть йти на вибори до Верховної Ради, лідирує партія президента Володимира Зеленського "Слуга народу".

За неї готові проголосувати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями, повідомляє прес-служба соціологічної групи "Рейтинг".

На другому місці у виборі тих, хто вже визначився, виявилася "Опозиційна платформа - За життя" - голоси за неї готові віддати 10,5%, за БПП "Солідарність" планують проголосувати 8,8%, за партію "Батьківщина" - 7, 3%, партію "Сила і честь" Ігоря Смешка - 5,1%, партію Святослава Вакарчука "Голос" планують підтримати - 4,6%, "Радикальну партію" Олега Ляшка - 3,3%, "Опозиційний блок" - 3, 2%. Рейтинг інших партій менше 3%. Таким чином, до парламенту можуть потрапити вісім політичних партій, якщо прохідний бар'єр все-таки буде зменшений до 3%, і п'ять, якщо виборче законодавство залишиться таким же, як сьогодні, тобто прохідний поріг буде 5%.

Соціологи відзначають, що "Слуга народу" лідирує у всіх макрорегіонах, "Опозиційна платформа - За життя" і "Опозиційний блок" мають міцні позиції в південно-східних областях. Інші партії, що зберігають шанси на потрапляння в парламент - в центрально-західних.

Партія "Слуга народу" також лідер так званого "другого вибору". Її готові підтримати в разі неучасті свого фаворита у виборах, ще 11,4% респондентів, які мають намір голосувати. За "Опозиційну платформу - За життя" в такому випадку могли б проголосувати ще 7,1%, партію Святослава Вакарчука "Голос" готові підтримати 6,4%, "Батьківщина" - 5,1%, партію "Сила і честь" 4, 9%, "Опозиційний блок" - 4,3%, "Радикальну партію" - 3,7%, "Громадянську позицію" - 3,6%, БПП "Солідарність" - 3,1%.

У той же час антирейтинг партій очолює БПП "Солідарність". За неї ні за яких обставин не проголосували б 51,9%.

Опитування проводилося 16-21 травня 2019 року серед населення України у віці від 18 років і старше. Шляхом особистого формалізованого інтерв'ю face-to-face опитано 2000 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Похибка не більше 2,2%

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com