Печерський суд санкціонував стягнення з Приватбанку 10 млрд на користь Суркісів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський районний суд Києва санкціонував примусове списання коштів, а також арешт майна державного Приватбанку в разі відмови виплачувати компаніям братів Суркісів визначену судом суму ($350 млн).

Про це свідчить текст ухвали суду, що розмістив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці в Facebook, передає zn.ua.

У банку уточнили, що загальний розмір вимог компаній становить $347,334 млн.

"Така позиція не тільки виходять за межі того, що можна робити в якості забезпечення позову (ст.150 ЦПК). Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з Приватбанку, то банк, у разі задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую - позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити", - прокоментував він рішення суду.

Нагадаємо, 2 вересня Печерський суд задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до Приватбанку і зобов'язав держбанк виплатити їм 350 млн доларів (10 млрд гривень). У таку суму позивачі оцінили суму депозитів і відсотків за ними, які були оформлені до його націоналізації.

Позиція Приватбанку полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.

У Нацбанку пообіцяли зробити все, щоб не допустити втрати коштів платників податків.

У червні Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів щодо скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Приватбанк звернувся до правоохоронних органів за правовою оцінкою дій держвиконавця. Оскільки банк отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року про виплату на користь шести офшорних компаній братів Суркісів більше $250 млн.


 

 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com