Пентакварк: нові частинки матерії Всесвіту відкрив Великий адронний колайдер

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вчені проаналізували нові дані Великого адронного колайдера і виявили нову частинку матерії Всесвіту.

Про це повідомляє Tech Explorist.

Вчені вивчали отримані внаслідок зіткнення протонів в БАК, і знайшли раніше невідому фундаментальну частинку – пентакварк (на фото). Він є самим найменшим з нині виявлених.

Пентакварки відповідають за формування атома у вигляді протонів і нейтронів. Раніше вважалося, що вони складаються з п'яти кварків: трьох у складі баріона і двох у складі мезона. Нове дослідження припускає існування ще трьох пентакварків, кожен з яких ділиться на дві частини.

Також вчені відзначили дивина нового елемента. Його маса трохи менше суми мас його складових частин - баріона і мезона.

Фахівці вважають, що відкриття нових пентакварков дало їм "в 10 разів більше даних" і дозволить більш детально вивчити пентакварки, а також матерії нейтронних зірок і чорних дір.

Як повідомлялося раніше, у 2011 Великий адронний колайдер побив рекорд свого попередника, американського коллайдера Теватрон. Також раніше повідомлялося, що в Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com