Пентакварк: нові частинки матерії Всесвіту відкрив Великий адронний колайдер

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вчені проаналізували нові дані Великого адронного колайдера і виявили нову частинку матерії Всесвіту.

Про це повідомляє Tech Explorist.

Вчені вивчали отримані внаслідок зіткнення протонів в БАК, і знайшли раніше невідому фундаментальну частинку – пентакварк (на фото). Він є самим найменшим з нині виявлених.

Пентакварки відповідають за формування атома у вигляді протонів і нейтронів. Раніше вважалося, що вони складаються з п'яти кварків: трьох у складі баріона і двох у складі мезона. Нове дослідження припускає існування ще трьох пентакварків, кожен з яких ділиться на дві частини.

Також вчені відзначили дивина нового елемента. Його маса трохи менше суми мас його складових частин - баріона і мезона.

Фахівці вважають, що відкриття нових пентакварков дало їм "в 10 разів більше даних" і дозволить більш детально вивчити пентакварки, а також матерії нейтронних зірок і чорних дір.

Як повідомлялося раніше, у 2011 Великий адронний колайдер побив рекорд свого попередника, американського коллайдера Теватрон. Також раніше повідомлялося, що в Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]