Перебіг хвороби коронавірусом «Дельта»: симптоми по днях

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ізраїльський лікар Ітай Галь зазначив, як протікає коронавірус «Дельта» по днях та за допомогою чого можна полегшити стан хворого.

Про це інформує «Вести. Израиль по-русски».

Лікар зазначає, що перші симптоми з’являються через два-п’ять днів після інфікування, але у деяких випадках симптоми можуть виникнути і через тиждень.  Першими симптомами захворювання є лихоманка без кашлю і задишки.  Температура тримається на рівні 37,8-38,5°С.

У деяких хворих зникають нюх і відчуття смаку, в поєднанні з іншими симптомами або без них.

ТРЕТЯ-СЬОМА ДОБА ПІСЛЯ ІНФІКУВАННЯ

У деяких людей хвороба продовжує тривати безсимптомно або з легкою симптоматикою, особливо у вакцинованих.

Галь зазначає, що у дітей симптоми часто відсутні на всіх стадіях хвороби, тому вони можуть заражати інших. Однак у інших категорій населення симптоматика наростає, розвивається вірусна пневмонія, яка характерна для коронавірусу. В такому разі посилюється кашель та задишка,іноді – на тлі підвищення температури тіла.

П’ЯТА-ШОСТА ДОБА

Ці дні мають критичний характер, оскільки у деяких пацієнтів хвороба переходить у важку форму. Пневмонія починає мати виражені ознаки, у хворих з’являється кашель та сильна задишка. Вони також починають відчувати виражену слабкість і не можуть завершувати фрази.

ТИЖДЕНЬ ПІСЛЯ ІНФІКУВАННЯ

У цей період більшість хворих у середньому та важкому стані потрапляють до лікарні. У пацієнтів посилюється задишка, тому вони потребують кисню.

10 ДЕНЬ

У більшості хворих з легкою формою захворювання зникають симптоми. Якщо таке триває понад 3 дні, їх звільняють від самоізоляції.

ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ

У хворих з тяжким перебігом захворювання розвивається виражена дихальна недостатність. Іноді такі пацієнти потребують інтубації та підключення до ШВЛ. У них також може розвиватися сепсис. На думку ізраїльського лікаря, це небезпечний стан з агресивною реакцією імунної системи. Таких пацієнтів госпіталізують у віділення інтенсивної терапії, а іноді вони потребують підключення до апаратів, які замінюють роботу легень чи серця.

Пацієнти, в яких захворювання протікає у легкій формі, відчувають покращення стану, аж до зникнення симптомів. У частини хворих можуть з’являтися також болі в животі та діарея.

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ

У пацієнтів, які мають кашель, знижується його частото аж до зникнення. Тяжкохворі діляться на два типи: ті, що одужали і виписалися, з призначенням реабілітації в амбулаторних умовах, і ті, чий стан і далі погіршується.

МІСЯЦЬ ПІСЛЯ ІНФІКУВАННЯ

Навіть після одужання симптоми коронавіруса можуть зберігатися. Зокрема, мова йде про втрату нюху і відчуття смаку, біль у горлі та м’язах, задишка, слабкість.

ЯК ПОКРАЩИТИ СТАН ЗДОРОВ’Я ПІСЛЯ ХВОРОБИ

Для полегшення кашлю медики рекомендують приймати безрецептурні  сиропи. Однак варто дотримуватися зазначеного на упаковці дозування.

Необхідно також дбати про достатнє питво та правильне харчування. Рекомендують також рухати за умови, якщо це не викликає біль і задишку.

В останні місяці постковідний синдром привернув велику увагу ЗМІ та громадськості. Одне дослідження, не пов'язане з COVID, показало, що через рік після госпіталізації у третини пацієнтів з важкою дихальною недостатністю були значні когнітивні порушення. Інше дослідження виявило, що від чверті до третини пацієнтів, які лікувалися у відділенні інтенсивної терапії, мали тривалі симптоми тривоги, депресії або посттравматичного стресового розладу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]