Перебіг хвороби коронавірусом «Дельта»: симптоми по днях

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ізраїльський лікар Ітай Галь зазначив, як протікає коронавірус «Дельта» по днях та за допомогою чого можна полегшити стан хворого.

Про це інформує «Вести. Израиль по-русски».

Лікар зазначає, що перші симптоми з’являються через два-п’ять днів після інфікування, але у деяких випадках симптоми можуть виникнути і через тиждень.  Першими симптомами захворювання є лихоманка без кашлю і задишки.  Температура тримається на рівні 37,8-38,5°С.

У деяких хворих зникають нюх і відчуття смаку, в поєднанні з іншими симптомами або без них.

ТРЕТЯ-СЬОМА ДОБА ПІСЛЯ ІНФІКУВАННЯ

У деяких людей хвороба продовжує тривати безсимптомно або з легкою симптоматикою, особливо у вакцинованих.

Галь зазначає, що у дітей симптоми часто відсутні на всіх стадіях хвороби, тому вони можуть заражати інших. Однак у інших категорій населення симптоматика наростає, розвивається вірусна пневмонія, яка характерна для коронавірусу. В такому разі посилюється кашель та задишка,іноді – на тлі підвищення температури тіла.

П’ЯТА-ШОСТА ДОБА

Ці дні мають критичний характер, оскільки у деяких пацієнтів хвороба переходить у важку форму. Пневмонія починає мати виражені ознаки, у хворих з’являється кашель та сильна задишка. Вони також починають відчувати виражену слабкість і не можуть завершувати фрази.

ТИЖДЕНЬ ПІСЛЯ ІНФІКУВАННЯ

У цей період більшість хворих у середньому та важкому стані потрапляють до лікарні. У пацієнтів посилюється задишка, тому вони потребують кисню.

10 ДЕНЬ

У більшості хворих з легкою формою захворювання зникають симптоми. Якщо таке триває понад 3 дні, їх звільняють від самоізоляції.

ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ

У хворих з тяжким перебігом захворювання розвивається виражена дихальна недостатність. Іноді такі пацієнти потребують інтубації та підключення до ШВЛ. У них також може розвиватися сепсис. На думку ізраїльського лікаря, це небезпечний стан з агресивною реакцією імунної системи. Таких пацієнтів госпіталізують у віділення інтенсивної терапії, а іноді вони потребують підключення до апаратів, які замінюють роботу легень чи серця.

Пацієнти, в яких захворювання протікає у легкій формі, відчувають покращення стану, аж до зникнення симптомів. У частини хворих можуть з’являтися також болі в животі та діарея.

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ

У пацієнтів, які мають кашель, знижується його частото аж до зникнення. Тяжкохворі діляться на два типи: ті, що одужали і виписалися, з призначенням реабілітації в амбулаторних умовах, і ті, чий стан і далі погіршується.

МІСЯЦЬ ПІСЛЯ ІНФІКУВАННЯ

Навіть після одужання симптоми коронавіруса можуть зберігатися. Зокрема, мова йде про втрату нюху і відчуття смаку, біль у горлі та м’язах, задишка, слабкість.

ЯК ПОКРАЩИТИ СТАН ЗДОРОВ’Я ПІСЛЯ ХВОРОБИ

Для полегшення кашлю медики рекомендують приймати безрецептурні  сиропи. Однак варто дотримуватися зазначеного на упаковці дозування.

Необхідно також дбати про достатнє питво та правильне харчування. Рекомендують також рухати за умови, якщо це не викликає біль і задишку.

В останні місяці постковідний синдром привернув велику увагу ЗМІ та громадськості. Одне дослідження, не пов'язане з COVID, показало, що через рік після госпіталізації у третини пацієнтів з важкою дихальною недостатністю були значні когнітивні порушення. Інше дослідження виявило, що від чверті до третини пацієнтів, які лікувалися у відділенні інтенсивної терапії, мали тривалі симптоми тривоги, депресії або посттравматичного стресового розладу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]