Перелік держпідприємств України на приватизацію та ліквідацію в 2017-2020 роках

|
Версия для печатиВерсия для печати

В ході великої приватизації до 2020 року влада планує позбавитись 2148 підприємств – частину приватизувати разом з «Ощадбанком», частину взагалі ліквідувати.

Про це йдеться в файлах, які видання «Наші гроші» отримали від пов’язаних з урядом джерел (дані Міністерства економічного розвитку і торгівлі).

Так, проект переліку підприємств для приватизації в 2017-2020 роках включає в себе 893 підприємства державної власності. Більшість з них – підприємства різних державних служб. Окрім того, багато з них є цінними як об’єкти нерухомості, або займають цікаві забудовникам земельні ділянки, є і цікаві з точки зору бізнесу.

Наприклад, на приватизацію пропонується фірма «Fishing Company S.A.», яка зареєстрована в 1997 році на Британських Віргінських островах і є власником державного океанічного риболовецького флоту.

Також планується приватизувати 15 підприємств державного концерну «Укроборонпрому», більшість з яких – конструкторські бюро. В переліку підприємств на приватизацію державні банки «Ощадбанк» та «Ексімбанк», а також «Украгролізинг», ДП «Артемсіль», ПАТ «Аграрний фонд», державні шахти та цирки, а також інші підприємства.

До переліку підприємств, які заплановані до ліквідації або реорганізації, включено 1255 об’єктів. До нього, зокрема, входять обласні центри Держстандартметрології, підприємства пенітенціарної служби, підприємства та установи різних міністерств, та підприємства, власником яких є нині Фонд Державного майна.
Переліки цих підприємств є в наведених нижче відповідних двох списках:
Перелік держпідприємств на ПРИВАТИЗАЦІЮ в 2017-2020 роках
Перелік держпідприємств на ЛІКВІДАЦІЮ

Нагадаємо, Верховна рада 9 листопада прийняла в першому читанні законопроект, який запускає в країні наймасштабнішу приватизацію з часів розвалу СРСР. Як повідомляли ЗМІ, для роботи з державними підприємствами Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробило програму «Тріаж» (англ. Triage – медичне сортування), яку 4 липня затвердив Кабінет Міністрів.

«Тріаж» визначає, які держактиви в Україні залишаться у держави в довгостроковій перспективі, а які – будуть передані в концесію (право тимчасового користування приватним власником), в комунальну власність, продані або ліквідовані.

Законопроектом передбачено, що підприємства будуть приватизуватись без земельних ділянок під ними, інвестори мають самі вирішувати ці питання з органами місцевої влади.

В результаті – в держвласності повинні залишися лише 15 українських підприємств і 363 об’єкта, які «забезпечують виконання державою своїх функцій». 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com