Перелік зрадників, яких перевірить СБУ через "Харківські угоди"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Служба безпеки перевірить чи була державною зрадою ратифікація 236 народними депутатами 27 квітня 2010 року так званих "Харківських угод".

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу сьогодні, 11 березня.

Йдеться про проєкт закону про ратифікацію угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

У 2010 році тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, яка передбачала, що Україна фактично здає Крим в безстрокову оренду Чорноморському флоту РФ, за що Москва давала Києву $100 знижки на газ, попередньо штучно підвищивши ціну.

Серед підписантів:

  • у повному складі "Партія регіонів" (160 "за" та один відсутній"),
  • "Блок Юлії Тимошенко" (9 "за"),
  • "Наша Україна – Народна Самооборона" (7 "за"),
  • "Комуністична партія" у повному складі (27 "за"),
  • "Блок Литвина" у повному складі (20 "за"),
  • 13 позафракційних.

Серед тих, хто підтримав – олігарх Ринат Ахметов, Сергій Ківалов, Вадим Столар, чинний глава партії "За майбутнє" Ігор Палиця та інші.

Данілов під час брифінгу окремо згадав про Володимира Литвина: "Тут дуже багато цікавих персонажів, які продовжують знаходитися в українській політиці, більще того, дехто з них пропонує себе на посаду, як пан Литвин, ректора держуніверситету імені Тараса Шевченка. Я перепрошую, але мені було б соромно дивитися в очі тим людям, студентам, при цьому голосувати за ті ганебні речі, які привели до окупації Криму та великих проблем на території Донецької та Луганської областей".

Угода фактично не надавала жодного зниження ціни на природний газ. Перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Росією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1 тисячу кубічних метрів для України становила 179,5 долара США, тоді як на кінець 2010 року – 352,33 долара США. 

 
 
 
 
 
 
 

 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]