Питання в тому, як на провокації Росії на Азові відреагує міжнародна спільнота, — експерт


Дії Росії щодо перекриття Керченської протоки, де мали намір пройти українські судна, свідчать про демонстрацію готовності Кремля перейти до морської блокади України на Азовському морі.
Таку думку на своїй сторінці в Фейсбуці висловив російський правозахисник, громадський діяч і журналіст Олександр Подрабінек, передає Крим. Реалії.
За його словами, «нелегітимне володіння анексованим Кримом не дає Москві юридичної можливості закривати Керченську протоку для проходу українських судів».
Він додав, що якщо користуватися «кремлівською логікою», то «Туреччина могла б закрити протоки Босфор і Дарданелли, які знаходяться на її законній території, і не звертати уваги на інші країни чорноморського басейну - Грузію, Росію, Україну, Румунію і Болгарію».
«Однак ніхто не поводиться як Соловей-розбійник під селом Карачарово. Ніхто не зазіхає на свободу судноплавства. Хіба що Іран, погрожувавший закрити Ормузьку протоку, але то поки тільки погрози. Кремль сьогодні продемонстрував готовність перейти до морської блокади України в Азовському морі. В принципі, нічого особливо несподіваного не сталося. Питання тепер в тому, як відреагує на це міжнародне співтовариство», - написав Подрабінек.
Нагадаємо 25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії вдалися до «відверто агресивних дій» проти кораблів Військово-морських сил України, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Зокрема, російський прикордонний катер «Дон» скоїв таран рейдового буксира ВМСУ «Яни Капу».
При цьому управління ФСБ Росії по Криму стверджує, що три українських військових корабля 25 листопада «незаконно перетнули держкордон Росії» і здійснюють «небезпечні маневри» на шляху до Керченської протоки.
У російських і кримських ЗМІ з'явилася інформація про перекриття Керченської протоки для проходу цивільних суден через ситуацію з трьома українськими військовими катерами. Пізніше прохід під Керченською мостом перекрили судном.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 20:00
- У четвер в Україні вдень до +14°, ніччю до -4°; без опадів (МАПА)
- 19:32
- Суд у РФ засудив проукраїнського активіста Приходька до 5 років тюрми
- 19:04
- Підлеглі Авакова змушувала свідчити проти Стерненка його соратника Демчука
- 18:46
- Шмигаль отримав припис від НАЗК через звільнення викривача корупції в "Енергоатомі"
- 17:14
- Продажна Венедіктова подала до суду на журналістку, яка публічно викрила її ницість
- 16:03
- Збір підписів у Раді щодо звільнення Ситника закінчився повним провалом
- 15:32
- Окупанти вийшли з перемир'я, найманцям РФ дозволено відкривати "попереджувальний вогонь"
- 14:01
- Майже три роки знадобилося ВРП, щоб звільнити покидька - суддю Ємельянова
- 13:14
- ЄС продовжив санкції проти оточення Януковича, Арбузов і Табачник виключені зі списку
- 12:13
- Документи у справі Стерненка підробили в поліції - адвокати звернулися до ГБР
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.