Подача води — єдиний інструмент в питанні деокупації Криму, — Ескендер Барієв

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Не можна подавати воду в обмін на Донбас чи політичних в’язнів. Це єдиний політичний інструмент, через який РФ все ж таки сяде за стіл переговорів у різних форматах. Завжди Росія уникала цього. У 2014 році вони хотіли взяти сухопутним коридором контроль над водою. Це було, і їх змогли зупинити наші воїни".

Таку думку висловив в інтерв'ю Громадському радіо Ескендер Барієв, кримськотатарський політик, член Меджлісу кримськотатарського народу.

За його словами, "РФ сьогодні цікавить два питання: подача води в Крим і зняття санкцій".

Його думку підтверджує Тетяна Тимочко, голова «Всеукраїнської екологічної ліги»: "Якщо Україна не дасть воду у Крим, ситуація може катастрофічно загостритися. Вона вже зараз є дуже серйозною, тому що ще у 2014 році загинули всі рисові поля. Площа сільськогосподарських земель, які були зрошені, минулого року зменшилася зі 148 тисяч до 12 тисяч. Це просто катастрофічне зменшення зрошувальних земель. Весь Північний Крим перетворюється просто на пустелю" - сказала вона.

Нагадаємо, що до 2014 року потребу жителів Криму в воді на 85%забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової України. Але з початком окупації Криму Росією Україна припинила водопостачання.

5 лютого 2020-го в окупованому Сімферополі питної води залишилося на 90-100 днів. Окупаційна влада заявила, що планує відключити гаряче водопостачання та обмежити постачання холодної води. У трьох водосховищах, з яких подається вода в місто, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше, ніж у минулому році через недостатню кількість опадів.

Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не планує відновлювати водопостачання до Криму. Він додав, що «вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації».

11 лютого 2020 року в ефірі телеканалу «Прямий» голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання у Крим в обмін на припинення війни на Донбасі. 12 лютого він вибачився за слова про підтримку відновлення водопостачання до окупованого Криму в обмін на повернення Донбасу. Водночас він наголосив: його слова вирвали з контексту.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]