Подання Зеленського про звільнення членів ЦВК розгляне комітет Ради

|
Версия для печатиВерсия для печати

Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування отримав подання Президента Володимира Зеленського щодо дострокового припинення повноважень всього складу ЦВК.

Таку інформацію  Укрінформу підтвердив голова профільного комітету Андрій Клочко (фракція "Слуга народу").

"9 вересня до Верховної Ради України надійшло вмотивоване подання Президента України Володимира Зеленського щодо дострокового припинення, відповідно до частини першої статті 31-1 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", повноважень всього складу Центральної виборчої комісії. За дорученням Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, зазначене подання спрямовано для розгляду до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та попередньо буде розглянуто підкомітетом до предмету відання якого віднесено зазначене питання", — зазначив Клочко.
Читайте також: Рада може цього тижня звільнити членів ЦВК

Відповідно до частини 2 статті 31-1 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", рішення про дострокове припинення повноважень шляхом звільнення з посади всього складу ЦВК приймається Верховною Радою не менш як двома третинами від її конституційного складу, тобто 300 голосами.

 Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень членів ЦВК.

10 вересня перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко у коментарі журналістам спрогнозував, що цього пленарного тижня Верховна Рада може ухвалити рішення про звільнення членів Центральної виборчої комісії відповідно до внесеного Президентом подання.

Нинішній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До того ВР чотири роки не могла домовитися щодо призначення нових членів ЦВК попри те, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК сплив у червні 2014 року, ще в одного — у лютому 2017 року.

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com