Податкова амністія: у "Слузі народу" розповіли, хто і як буде помилуваний, а хто ні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Податкова амністія буде платною і влада планує залучити в бюджет 5% від сум, які будуть амністовані.

Про це в інтерв'ю ЕП розповів Данило Гетманцев, який очолить комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

"Податкову амністію планується запустити в пакеті з BEPS і ратифікацією угоди про автоматичний обмін податковою інформацією. Ми припускаємо, що амністія буде платною.

Загальна ставка - 5%, знижена - 2,5% при інвестуванні в облігації держпозики. Підвищена ставка буде стягуватися з декларування негрошових активів. Щоб активи були амністовані, вони повинні бути повернуті Україні в грошовій формі і розміщені на рахунках українських банків", - заявив він.

За його словами, перша мета податкової амністії - "дати можливість людям, які 28 років отримували доходи в різних формах, відбілитися. Підвести риску під тим, що було за 28 років, і почати нову фінансову історію з чистого листа".

"Це така моральна штука, після якої можна включати BEPS, автоматичний обмін податковою інформацією, реформу оподаткування.

Друга мета - ми хочемо повернути гроші в Україну. Це архіважливе завдання. Нас надихає приклад Аргентини, в якій також молодий президент прийшов до влади і закликав людей повернути гроші в країну.

Однак ми не збираємося нікого копіювати. Ми не припускаємо, що Україна - це Аргентина. У кожного свій шлях, тому нашу амністію ми виписуємо самі, виходячи з наших особливостей", - зазначив Гетманцев.

Він додав, що третя мета - це збір грошей до бюджету.

"Очікуємо отримати 5% від сум, які будуть амністовані. Однак це не основна мета", - сказав Гетманцев.

"Ми припускаємо, що гроші в розмірі 300 тисяч гривень будуть амністовані кожному - незалежно від того, подав хтось декларацію або не подав.

Важливий момент: амністія - це добровільне декларування. Ніхто нікого не змушує декларувати. Хочеш і далі тримати гроші в матраці - тримай. Ніяких питань немає. Ніяких санкцій по відношенню до тебе не буде. Принаймні - в момент амністування", - підкреслив депутат.

"Ми будемо давати гарантії, що ми звільняємо від відповідальності за двома статтями Податкового кодексу - 212 і 205. Податкова амністія не звільняє від відповідальності за корупцію та розкрадання. Це інша історія.

Ми закріплюємо в законопроекті норму про те, що документи, пред'явлені платником податків, починаючи від декларації і закінчуючи іншими документами, які будуть затребувані в процесі амністії, не можуть бути використані як докази у будь-яких кримінальних справах", - додав він.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]