Покидьки з ОПЗЖ вигадали ноу-хау: кнопкодавити можна навіть ногою (ФОТО, ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нардепи від "Опозиційної платформи – За життя" Сергій Ларін і Віктор Чорний сконструювали цілий механізм, що дозволяє кнопкодавити, не натискаючи на чужу кнопку пальцем.

Про це повідомляє Громадський рух "Чесно":

"На пленарному засіданні Верховної Ради 18 грудня Сергій Ларін застосував такий собі "кнопконатискач", змайстрований з трьох товстих книг та чогось схожого чи то на стоси паперу, чи то на папки. Для того, щоб натискання на кнопку за допомогою цього "винаходу" було непомітним, Ларін прилаштував над пультом для голосування листівки з написом російською мовою "Мы за мир"".

Відзначається, що під час голосування за поправку до законопроєкту про скасування депутатської недоторканності №2237 Ларін, сидячи на місці свого колеги по фракції Віктора Чорного, однією рукою натиснув на кнопку перед собою, а іншою привів у дію чудернацький "пристрій". У результаті цих дій на місцях Ларіна та Чорного спрацювали кнопки "за".

Під час голосування за іншу поправку до того самого законопроєкту Ларін правою рукою натиснув на кнопку на пульті Чорного, а "механізм", судячи з усього, підштовхнув ногою і отримав два голоси "за".

Згодом ноу-хау Ларіна використав Чорний, котрий кнопкодавив за відсутнього колегу.

"Чесно" відзначає, що ОПЗЖ є фракцією-лідером за кількістю кнопкодавів Верховної Ради 9-го скликання. Там наразі 8 порушників.

Рух відзначає, що кількість фактів кнопкодавства могла зрости через те, що 1 листопада набрав чинності закон про залежність розміру зарплати нардепів від участі в голосуваннях. Тепер депутату нараховують, умовно кажучи, зарплату за одне пленарне засідання лише в тому разі, якщо під час нього він узяв участь у не менш як 70% голосувань.

Якщо ж нардеп протягом місяця пропустив більш ніж 30% голосувань, він не отримає за цей місяць виплати на депутатську діяльність (так звана "друга депутатська зарплата").

Нагадаємо, що першими у новій Верховній Раді "піймали" на кнопкодавстві двох "слуг народу" Сергія Литвиненка та Олену Копанчук і самовисуванця Олександра Ковальова.

12 вересня кнопкодави від "Слуги народу" публічно вибачались та пообіцяли передати місячну зарплату на благодійність.

Ковальов своє кнопкодавство ніяк не прокоментував. Після того, як його спіймали "на гарячому", Ковальов погрожував журналістам.

Наприкінці червня "слуги народу" підписали меморандум, де пообіцяли скласти депутатські мандати у разі неперсонального голосування.

29 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2148, яким пропонується запровадити штрафи за неперсональне голосування.

12 листопада на кнопкодавстві спіймали нардепа з фракції "Опозиційної платформи – За життя" Василя Німченка.

15 листопада кнопкодавили нардепи з "ОПЗЖ" Микола Скорик та Олександр Пономарьов, а 5 грудня позафракційний нардеп-мажоритарник із Закарпатської області Роберт Горват.

За даними руху "Чесно", лише за 2018 рік 140 депутатів кнопкодавили 1270 разів. І це тільки ті випадки, які були зафіксовані представниками ЗМІ та громадянського суспільства.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]