Поліція закрила мільярдні справи стосовно бізнесмена Бахматюка, які їм незаконно передала САП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Центр протидії корупції додав два провадження до Реєстру злитих Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою справ (САП). Туди увійшли дві справи, які стосуються українського бізнесмена Олега Бахматюка. САП, порушивши підслідність, передала їх до Національної поліції, де їх уже закрили.

Про це йдеться на сайті ЦПК.

Перша справа стосується провадження щодо “ВіЕйБі банку”, якому 2014 року Національний банк видав кредит на 1,2 млрд грн в якості державної підтримки. Гроші мали піти на фінансове оздоровлення банку, аби він не збанкрутував і не втратив кошти вкладників. Утім, різними схемами гроші були виведені з банку. Гарантій повернення грошей державі фактично не було.

Ці факти разом з іншими стали предметом розслідування НАБУ. Підозрюваними в цій справі мали бути в тому числі сам Бахматюк і тодішній перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Спершу генпрокурор Юрій Луценко передав справу до Нацполіції, незважаючи на порушення процесуальних вимог.

“Якщо у кримінальній справі перевіряється причетність першого заступника голови Нацбанку, то нею мають займатися НАБУ разом із САП. У поліції вже розслідували цю справу, вилучили важливі документи, однак закрили провадження. Вочевидь їх розслідування мало на меті не встановити підозрюваних, а зібрати та знищити докази. Як результат, декілька томів справи просто згнили”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

НАБУ розпочало окремо розслідувати факти саме махінації з кредитом Нацбанку, але цього разу її “злив” Назар Холодницький, який відправив вже другу справу до поліції. Результат був очікуваний та справу “успішно” закрили у серпні цього року.

Інша справа, яка стосується Бахматюка, про заволодіння 1,1 млрд грн державного бюджету за участі підприємств холдингової компанії “Авангард”.

Ще 2017 року САП віддала поліцейським справу “Авангарду” — найбільшого в Україні виробника яєць і яєчних продуктів.

Детективи НАБУ встановили, що підприємства холдингу провели операції, які спричинили штучні підстави для відшкодування податку на додану вартість.

Проте ще 2017 року заступник керівника САП Назара Холодницького Володимир Кривенко знову ж таки передав справу до Нацполіції. Як наслідок, ще 2017 року поліція провела експертизу, яка начебто не підтвердила схему, а прокурор ГПУ закрив справу.

Нещодавно керівник САП Назар Холодницький заявив журналістам, що готовий обговорити кожну справу із нашого “Реєстру злитих справ”. Разом із закритими справами Бахматюка їх там уже 22. Ми втретє запрошуємо Холодницького до публічного обговорення щодо кожної справи.


В тему:

Злочевский благодарен продажным САП и ГПУ за закрытые дела

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com