Поліція закрила мільярдні справи стосовно бізнесмена Бахматюка, які їм незаконно передала САП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Центр протидії корупції додав два провадження до Реєстру злитих Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою справ (САП). Туди увійшли дві справи, які стосуються українського бізнесмена Олега Бахматюка. САП, порушивши підслідність, передала їх до Національної поліції, де їх уже закрили.

Про це йдеться на сайті ЦПК.

Перша справа стосується провадження щодо “ВіЕйБі банку”, якому 2014 року Національний банк видав кредит на 1,2 млрд грн в якості державної підтримки. Гроші мали піти на фінансове оздоровлення банку, аби він не збанкрутував і не втратив кошти вкладників. Утім, різними схемами гроші були виведені з банку. Гарантій повернення грошей державі фактично не було.

Ці факти разом з іншими стали предметом розслідування НАБУ. Підозрюваними в цій справі мали бути в тому числі сам Бахматюк і тодішній перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Спершу генпрокурор Юрій Луценко передав справу до Нацполіції, незважаючи на порушення процесуальних вимог.

“Якщо у кримінальній справі перевіряється причетність першого заступника голови Нацбанку, то нею мають займатися НАБУ разом із САП. У поліції вже розслідували цю справу, вилучили важливі документи, однак закрили провадження. Вочевидь їх розслідування мало на меті не встановити підозрюваних, а зібрати та знищити докази. Як результат, декілька томів справи просто згнили”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

НАБУ розпочало окремо розслідувати факти саме махінації з кредитом Нацбанку, але цього разу її “злив” Назар Холодницький, який відправив вже другу справу до поліції. Результат був очікуваний та справу “успішно” закрили у серпні цього року.

Інша справа, яка стосується Бахматюка, про заволодіння 1,1 млрд грн державного бюджету за участі підприємств холдингової компанії “Авангард”.

Ще 2017 року САП віддала поліцейським справу “Авангарду” — найбільшого в Україні виробника яєць і яєчних продуктів.

Детективи НАБУ встановили, що підприємства холдингу провели операції, які спричинили штучні підстави для відшкодування податку на додану вартість.

Проте ще 2017 року заступник керівника САП Назара Холодницького Володимир Кривенко знову ж таки передав справу до Нацполіції. Як наслідок, ще 2017 року поліція провела експертизу, яка начебто не підтвердила схему, а прокурор ГПУ закрив справу.

Нещодавно керівник САП Назар Холодницький заявив журналістам, що готовий обговорити кожну справу із нашого “Реєстру злитих справ”. Разом із закритими справами Бахматюка їх там уже 22. Ми втретє запрошуємо Холодницького до публічного обговорення щодо кожної справи.


В тему:

Злочевский благодарен продажным САП и ГПУ за закрытые дела

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]