Поліцейським, які поранили 5-річного хлопчика, змінили підозру, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поліцейським, яких підозрюють у тяжкому пораненні з вогнепальної зброї 5-річного хлопчика, прокуратура проситиме цілодобовий домашній арешт, змінивши при цьому початкову кваліфікацію злочину, а хто і з якими повноваженнями проводив перші допити - досі незрозуміло.

Про це повідомляє Insider.

31 травня в місті Переяслав-Хмельницький було поранено 5-річного хлопчика. Він грався біля свого будинку, коли отримав кульове поранення. Скривавленого хлопчика знайшли його рідні та доправили до лікарні.

Пізніше з’ясувалось, що поруч із цим будинком двоє поліцейських, які не були на службі, відстрілювали зброю.

Коли хлопчика доправили до Переяслав-хмельницької лікарні, лікарі виявили відкриту черепно-мозкову травму та вогнепальне поранення.

1 червня дитину доставили до київської лікарні, де пізніше прооперували.

Перше, що встановили поліцейські на місці події – це те, що "хлопчик, нібито, послизнувся, впав на асфальт і саме так отримав травму голови". Про це повідомляв керівник Нацполіції Сергій Князєв.

Коли лікарі встановили наявність у хлопчика проникаючих вогнепальних поранень, поліція повідомила, що знайшла гільзи від патронів Флобера у 70-150 метрів місця поранення хлопчика. Втім, підтверджень, що стрільба велась саме з такої зброї, поки що немає. Самі ушкодження не відповідають заявленій у зброї під патрон Флобера ефективній дальності стрільби та відстані, на якій було знайдено гільзи.

Підозрюваних затримали і перші допити проводили саме працівники поліції, а не ДБР.

Цей нюанс в Нацполіції пояснюють по-різному.

Зокрема, Князєв зазначив: "Коли було з’ясовано, що до злочину можуть бути причетні працівники правоохоронних органів, то вже тоді слідчі ДБР почали розслідування".

Натомість речник Нацполіції в Київській області Микола Жукович пояснив журналісту Insider, що поліція проводила лише обшуки, а допитами займались працівники ДБР. Чомусь у приміщенні поліції.

"Ми зібрали всю першочергову інформацію в базу. Ми знайшли цих осіб, тому що вони переховувались. Затримали їх і доправили до райвійдділку. Після чого ми провели невідкладні слідчі дії, а саме: обшуки. Допити вже проводила ДБР у райвідділку поліції", - сказав Жукович.

Щодо зброї, з якої ймовірно стріляли поліцейські, Жукович коментує так:

"Ми розуміємо, що це може бути дрібнокаліберна гвинтівка. А що остаточно – покаже експертиза. Куля, наскільки я розумію, знаходиться у хлопчика. І лікарі не можуть її вилучити", - розповів Микола Жукович.

1 червня у ДБР офіційно повідомили, що "готують затримання двох працівників переяслав-хмельницької поліції".

Також там зазначили, що повідомлять їм про підозру у "вчинені замаху на умисне вбивство малолітньої дитини". Однак, пізніше стало відомо, що підозру оголосили за більш м’якою статтею – "тяжке тілесне ушкодження, вчинене з необережності, вчинене за попередньою змовою групою осіб".

У ДБР це пояснили Insider так:

"Та кваліфікація, яка була – вона попередня. На кожному з етапів може бути здійснена кваліфікація з урахуванням обставин. Після проведених обшуків та перших допитів було встановлено саме таку кваліфікацію злочинів, як зараз. Чи буде вона змінюватись – спрогнозувати не можна".

Водночас юристи вказують на нелогічність одночасної присутності в кваліфікації ознак “необережності” та “попередньої змови”.

У прокуратурі Київської області журналісту Insider розповіли, що вже направили до Голосіївського районного суду клопотання про запобіжний захід. Проситимуть для поліцейських цілодобовий домашній арешт та відсторонення їх від посад.

Прес-служба прокуратури запевнила, що клопотання були надіслані до Голосіївського суду до обіду 3 червня.

Натомість в суді повідомили, що таких клопотань станом на 14-30 не отримували.

Нині стан хлопчика вкрай важкий. Лікар Київського міського центру нейрохірургії Олександр Гончарук під час брифінгу повідомив, що дитина перебуває на апараті штучного дихання.

Також лікарі не дістали кулю з мозку хлопчика. У цьому вони не бачать наразі сенсу.

За словами Гончарука, великої шкоди завдає не сама куля, а ті травми, які вона спричинила.

Прогнозів лікарі поки не дають.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]