Польща не може вказувати Україні, яких вона має вибрати героїв

|
Версия для печатиВерсия для печати

Інститут національної пам’яті Польщі не може вказувати українському народові, яких він має вибрати собі героїв, але не може також мовчати про злочин проти поляків, вчинені УПА на Волині та у Східній Малопольщі.

Про це у розмові з порталом wPolityce.pl заявив голова Інституту національної пам’яті Польщі доктор Ярослав Шарек, повідомляє Польське радіо.

На погляд польського історика, Польщу та Україну може поєднати «1920 рік та Симон Петлюра».

«За три роки буде 100-річчя спільної (польсько-української – ред.) боротьби проти більшовиків. Нас може поєднати захисник Замостя від Червоної армії, генерал Марко Безручко. Є багато тем, які можуть поєднати нас – Голодомор у 1930 роках, підпільна Католицька церква та служіння польських капеланів серед українців, контакти антикомуністичних діячів у 1970 роках», - сказав Шарек.

За його словами, Польща та Україна продовжують суперечку щодо деяких питань, однак є також сфери, в яких співпраця відбувається добре, наприклад у архівній співпраці.

«За декілька тижнів з’явиться 1500 сторінок документів польською та українською мовами, що стосуються розробки структур ОУН-УПА на польських землях Службою безпеки. Це спільна робота польських та українських істориків.

Реалізація таких проектів триває багато років. Інститут національної пам’яті постійно підписує договори з наступними українськими архівами. Одна з перших колекцій документів на тему проведення радянцями польської операції вийшла друком у 2010 році завдяки польсько-українській співпраці. Кільканадцять днів тому відбулася велика, міжнародна наукова сесія у Лудзі, організована ІНП. У ній взяли участь учені майже з усієї Росії, а також з України», - додав Ярослав Шарек.

Крім того, голова ІНП Польщі нагадав, що українська сторона висунула умову для розблокування польським історикам можливість проведення пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв, вбитих в Україні. За словами історика, це відбудова польською стороною пам’ятника УПА в Грушовичах. Однак, за словами Шарека, той монумент протягом 25 років стояв там незаконно.
«Він прославляв чотири курені УПА, які воювали на тих теренах, не інформуючи, хто саме спочиває у тому місці. Спочатку потрібно провести ексгумацію. Від того, хто там спочує, залежатиме те, яким буде зміст цього пам’ятного місця», - звернув він увагу.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]