Польща не може вказувати Україні, яких вона має вибрати героїв

|
Версия для печатиВерсия для печати

Інститут національної пам’яті Польщі не може вказувати українському народові, яких він має вибрати собі героїв, але не може також мовчати про злочин проти поляків, вчинені УПА на Волині та у Східній Малопольщі.

Про це у розмові з порталом wPolityce.pl заявив голова Інституту національної пам’яті Польщі доктор Ярослав Шарек, повідомляє Польське радіо.

На погляд польського історика, Польщу та Україну може поєднати «1920 рік та Симон Петлюра».

«За три роки буде 100-річчя спільної (польсько-української – ред.) боротьби проти більшовиків. Нас може поєднати захисник Замостя від Червоної армії, генерал Марко Безручко. Є багато тем, які можуть поєднати нас – Голодомор у 1930 роках, підпільна Католицька церква та служіння польських капеланів серед українців, контакти антикомуністичних діячів у 1970 роках», - сказав Шарек.

За його словами, Польща та Україна продовжують суперечку щодо деяких питань, однак є також сфери, в яких співпраця відбувається добре, наприклад у архівній співпраці.

«За декілька тижнів з’явиться 1500 сторінок документів польською та українською мовами, що стосуються розробки структур ОУН-УПА на польських землях Службою безпеки. Це спільна робота польських та українських істориків.

Реалізація таких проектів триває багато років. Інститут національної пам’яті постійно підписує договори з наступними українськими архівами. Одна з перших колекцій документів на тему проведення радянцями польської операції вийшла друком у 2010 році завдяки польсько-українській співпраці. Кільканадцять днів тому відбулася велика, міжнародна наукова сесія у Лудзі, організована ІНП. У ній взяли участь учені майже з усієї Росії, а також з України», - додав Ярослав Шарек.

Крім того, голова ІНП Польщі нагадав, що українська сторона висунула умову для розблокування польським історикам можливість проведення пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв, вбитих в Україні. За словами історика, це відбудова польською стороною пам’ятника УПА в Грушовичах. Однак, за словами Шарека, той монумент протягом 25 років стояв там незаконно.
«Він прославляв чотири курені УПА, які воювали на тих теренах, не інформуючи, хто саме спочиває у тому місці. Спочатку потрібно провести ексгумацію. Від того, хто там спочує, залежатиме те, яким буде зміст цього пам’ятного місця», - звернув він увагу.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com