Польща і Словаччина виступають проти газопроводу Nord Stream 2
У словацькому курорті Щирбське Озеро закінчилася зустріч президентів країн Вишеградської групи, тобто Польщі, Словаччини Чехії та Угорщини, де , зкрема лыдери Польщы та Словаччини виступили проти будывництва Nord Stream 2.
Як повідомляє Польське радіо, президент Польщі Анджей Дуда зазначив на заключній прес-конференції, що спорудження другої гілки Північного газопроводу, яка має з’єднати Росію з Німеччиною, відбувається всупереч інтересам частини країн Європейського Союзу, а це розбиває єдність: «Ми чітко бачимо, що це проект не бізнесового характеру, він має політичний характер; насправді він шкідливий для Європейського Союзу. Не лише тому, що вестиме до загрози енергетичній безпеці передусім нашої частини Європи та України, але й тому, що вестиме до домінування одного постачальника над усім ринком Європейського Союзу. Ми вважаємо, що з погляду інтересів усього ЄС це некорисно».
Господар зустрічі, президент Словаччини Андрей Кіска висловив погляд, що Nord Stream 2 стане для Росії засобом шантажу стосовно України в сфері постачання газу. За його словами, європейські країни повинні прямувати до диверсифікації енергопостачання: «Ми потребуємо різноманітних джерел постачання газу. Не можемо узалежнюватися від однієї країни. Ми говоримо про це багато років. З’являються також нові проекти. Тому я не знаю, навіщо нам мати проект, який ще більше посилить залежність від російського газу».
Польський президент Анджей Дуда заявив, що проти проекту Nord Stream 2 виступає вся Вишеградська група, проте очільники Чехії та Угорщини не захотіли на прес-конференції висловитися на цю тему.
Польща, балтійські країни та Україна виступають проти спорудження другої гілки Північного газопроводу, побоюючись порушення енергетичної рівноваги в Європі. Цією магістраллю газ із Росії має постачатися до Німеччини, обминаючи Україну.
Президенти Анджей Дуда та Андрей Кіска також підтримали збереження санцій ЄС проти Росії.
Серед тем, які обговорено на дводенному саміті президентів країн Вишеградської групи, – виклики, що стоять перед Європою, відповідальна соціальна політика та розвиток технології. Після президентів, на саміті в Братиславі зустрічаються очільники парламентів країн Вишеградської четвірки.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:02
- Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
- 13:39
- На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
- 13:23
- Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
- 12:03
- Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
- 10:01
- У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
- 09:17
- Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
- 09:09
- Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва
- 08:05
- Ворог просунувся в Кураховому , біля Нового Комара та на Курщині
- 20:00
- Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
- 18:04
- Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.