Польща змусила Газпром виплатити $1,5 мільярда за рішенням Стокгольмського арбітражу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російська держмонополія Газпром згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу повернула польському імпортеру PGNiG переплату за газ у розмірі 1,5 мільярда доларів.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на "Газпром експорт".

«Сьогодні ТОВ "Газпром експорт" перерахувало польській компанії ПГНіГ грошові кошти, що належать до повернення в зв'язку з рішенням арбітражного трибуналу щодо перегляду ціни з 2014 року за контрактом купівлі-продажу газу в Республіку Польща», - повідомили в "Газпром експорті".

За даними PGNiG, йдеться про суму в 1,5 млрд доларів.

При цьому в Газпром експорті уточнили, що Газпром і Газпром експорт продовжують оскарження цього рішення арбітражного трибуналу в установленому порядку.

Як повідомлялося, PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ "Газпром" і ТОВ "Газпром експорт" у 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється в Польщу за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав поставку близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість - 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.

30 березня Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення скорегувати формулу ціни за контрактом на поставку газу в Польщу газопроводом "Ямал-Європа" ретроактивно з 1 листопада 2014 року.

PGNiG і Газпром експорт раніше в червні підписали доповнення до договору на поставку газу газопроводом "Ямал-Європа" від 1996 року, узгодивши термін виплати ретроактивного платежу до 1 липня.

Газпром і Газпром експорт 29 травня оскаржили в суді округу Свеа остаточне рішення арбітражного трибуналу. Втім, PGNiG уже коментувала, що апеляція розглядає цю справу лише з процедурної точки зору, і неможливо змінити рішення по суті. Зокрема, апеляція Газпрому не впливає на рішення арбітражу про зміну формули ціни, яку тепер обидві сторони договору мають застосовувати, впевнена польська компанія.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com