Польські винищувачі двічі піднімалися задля перехоплення російських літаків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Польські винищувачі F-16, котрі нині патрулюють повітряний простір Литви, Латвії та Естонії у рамках сил швидкого реагування НАТО, минулого тижня двічі підіймали для розпізнання російських військових літаків, шо пролітали над Балтійським морем.

За інформацією литовського міністерства оборони, 16 січня винищувачі, що беруть участь у натівській місії, ідентифікували російський розвідувальний літак Іл-20, що летів у міжнародному повітряному просторі із вимкненим радіолокаційним транспондером. Літак прямував у Калінінградську область. 19 січня польські пілоти зауважили російський розвідувальний літак Су-24МР, який летів тим самим маршрутом, також із вимкненим радіолокаційним пристроєм, передає Польське радіо.

Нагадаємо, 1 січня польські F-16 почали чотиримісячну місію з патрулювання повітряного простору держав Балтії. Крім постійних тренувальних польотів, машини вилітають на фактичне перехоплення літаків біля кордонів Литви, Латвії та Естонії, їхньої ідентифікації та перевірки, чи вони летять відповідно до заявленого плану.

Місія Baltic Air Policing триває від 2004 року. Три країни Балтії вступили тоді в НАТО, а оскільки вони не мають власних винищувачів, Північноатлантичний альянс вирішив гарантувати захист їхнього повітряного простору. Винищувачі НАТО розміщені з тих пір у місті Шяуляй в Литві, а в 2014 році, після нападу Росії на Україну, місію розширили, включаючи у неї авіабазу в естонському Емарі.

Польща, один з найактивніших учасників місії Baltic Air Policing, увосьме бере у ній участь. Спочатку вона відправляла на місію винищувачі МіГ-29, а тепер, вже вдруге – багатофункціональні літаки F-16.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:23
У Полтаві нарешті демонтували пам’ятник кату України Петру І
15:44
Заступник командира "Азову" Паламар: Україні потрібен загальний військовий обов'язок
14:12
Придніпровська ТЕС припинить постачання тепла на два дні
13:15
Населення на неокупованій Україні 31,5 млн осіб, - Лібанова
12:45
Петиція з вимогою позбавити Маска громадянства Канади зібрала понад 200 тисяч підписів, європейці масово відмовляються від Tesla через дикунські погляди Маска
11:44
Підозрювана в незаконному збагаченні нардепка "Слуги народу" Кормишкіна (звільнила Раду від себе
10:02
Справу садистів з Божковської колонії, які катували та вбивали в'язнів, направлено до суду. Начальник виродків отримав премію в 400% і відсудив максимальну пенсію
09:11
WSJ розповіла, які озброєння втратить Україна без допомоги США
08:00
путін запропонував США спільну розробку рідкісноземельних родовищ на окупованих росією територіях України
20:00
У вівторок в Україні трохи сніжитиме

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]