Понад 3 млрд людей житимуть у районах екстремальної спеки до 2070 року — дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 3 мільярди людей проживатимуть у непридатних для життя районах з екстремально високою температурою, якщо планета буде нагріватися з нинішніми темпами упродовж 50 років.

Про це передає CNN з посиланням на дослідження Національної академії наук США.

Так, на кожен 1°C потепління 1 мільярду людей доведеться переселятися в прохолодніші регіони або пристосовуватися до нових екстремальних температур.

Наразі більшість населення світу проживає в районах із середньорічною температурою від 11 до 15 °C. Менша кількість людей проживає у районах із температурою від 20 до 25°C, а саме в Південній Азії. На думку вчених, у таких природних умовах люди жили останні 6 тисяч років.

 

Водночас до 2100 року середньорічна температура у світі зросте на 3°C. Це може мати серйозні наслідки для вирощування продуктів, доступу до води та міжнародних конфліктів, спричинених міграцією.

Наразі найбільш спекотним місцем на Землі є регіон Сахари в Африці, де середньорічна температура приблизно 29 °C. Такі умови охоплюють 0,8% суші. До 2100 така спека, як у Сахарі вже спостерігатиметься на 19% поверхні Землі та вплине на понад 3 мільярди людей, які можуть стати кліматичними мігрантами.

 

Водночас дослідники зазначили, що за скорочення глобальних викидів вуглецю кількість людей, які постраждають від змін клімату, може зменшитися вдвічі. Також науковці наголосили, що вони спрогнозували найгіршу ситуацію, але існує «ряд невизначеностей щодо того, як кліматична криза вплине на переміщення населення», тому їхнє дослідження не можна використовувати, як остаточний прогноз.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com