Порошенко: Автокефалія Помісній українській церкві може бути надана до кінця червня
Вселенський патріархат “як ніколи близький” до визнання автокефалії Української помісної православної церкви. Таке рішення, за певних умов, може бути ухвалене вже до кінця червня цього року.
Про це заявив президент Петро Порошенко на спеціальній зустрічі з керівниками Верховної Ради та парламентських фракцій в АП у вівторок, 17 квітня, пише Новинарня.
Промову глави держави транслювали інформаційні телеканали.
Зі слів президента можна зробити висновок, що він активно задіяний у процесі об’єднання православних церков України в Єдину помісну церкву (імовірно, на основі УПЦ Київського патріархату) та синхронізує цей процес із визнанням Константинополем автокефалії такої церкви.
“Я можу вам наголосити дуже приємну новину, що на сьогоднішній день Україна як ніколи близько до появи власної Автокефальної Помісної Православної Церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського Патріарха, а й членів Синоду [Константинопольського патріархату]”, – сказав Порошенко.
Він нагадав, що одразу після Великодня, 9 квітня, їздив із робочим візитом до Туреччини і в Стамбулі зустрічався з турецькими лідерами, а також мав переговори зі Вселенським патріархом Варфоломієм І.
“Ми зустрічаємося невдовзі після світлого Воскресіння Христового… І в ці великодні свята кажуть, що небо відкрите для прагнень і побажань віруючих. І я маю велику надію, на те, що ми маємо унікальний шанс, щоб здійснилася мрія поколінь українців (…) про Єдину Помісну Православну Українську Церкву”, – сказав парламентаріям Петро Порошенко, розповідаючи про результати переговорів у Фанарі.
Він зауважив, що не може зараз відкрити всі деталі зустрічі в Константинопольському патріархаті, але “є абсолютно необхідні, ключові елементи, які мають забезпечити цей процес”.
За словами президента, першою такою умовою є звернення церковних ієрархів.
Порошенко повідомив, що вже провів низку зустрічей з представниками духовенства, і святіший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет уже передав главі держави відповідне звернення із підписами усіх єпископів УПЦ Київського патріархату, “які засвідчили у зверненні до Вселенського патріарха щодо надання Томосу новій українській Православній Автокефальній Церкві”.
“Усі до єдиного”, – підкреслив глава держави.
Він також повідомив, що мав зустріч з митрополитом Київський і всієї України Макарієм, предстоятелем Української автокефальної православної церкви, і його поінформували про результати Архієрейського собору УАПЦ.
“Усі без виключення архієпископи УАПЦ підписали звернення до Вселенського патріарха і звернення до президента”, – розповів Петро Порошенко.
Також він зазначив, що “єпископи інших церков підписали або розглядають можливість підписання звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія І щодо надання Томосу на автокефалію”.
При цьому президент окремо не згадував про позицію УПЦ Московського патріархату.
На зустрічі з керівниками парламенту та лідерами всіх фракцій ВР Петро Порошенко закликав їх підтримати звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію (послання у важливих питаннях церковного устрою, в тому числі офіційного проголошення автономії в управлінні – ред).
“Я хочу звернутися до вас, колеги народні депутати, з проханням підтримати це звернення. І хочу звернутися до українського народу, бо вибір і рішення також за вами – підтримати ієрархів, підтримати президента, підтримати парламент і набути Єдину Помісну Православну Українську Церкву. Вірю, що це, з Божою допомогою, відбудеться”, – сказав Петро Порошенко.
Він нагадав, що про це йшлося у прийнятому ВР влітку 2016 року зверненні Верховної Ради з нагоди 1028-річчя Хрещення Русі-України.
Тоді Верховна Рада проголосувала за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію (незалежність) Українській православній церкві.
Відтак Порошенко заявляв, що розраховує, що Константинополь визнає автокефалію Української церкви.
“І якщо буде це рішення парламенту, звернення президента, звернення церковних ієрархів, я передам Його Всесвятості Вселенському Патріарху, щоб воно було якнайшвидше на соборі в Синоді розглянуте і прийняте відповідне рішення. Дуже сподіваюсь, що це рішення може бути прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі”, – зазначив Порошенко, маючи на увазі кінець червня 2018 року.
Раніше 17 квітня керівник інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій (Іван Зоря) повідомив, що “є підстави очікувати найближчим часом добрих звісток про важливі кроки у справі утвердження і визнання автокефалії Православної Церкви в Україні”.
Натомість в церкві країни-агресора, яка, не дивлячись на війну, продовжує своє існування в Україні, вважають, що Константинополь «не може підтримати створення незалежної церкви в Україні».
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:07
- Схоже, що це "стара" "Булава": CNN оприлюднив фото уламків нової ракети рф, яка атакувала Дніпро 21 листопада
- 09:07
- Системна руйнація Держави українців: "слуги" призначили Катерину Коваль, яка зривала конкурс на керівника САП, членкинею КДКП
- 08:31
- Обов’язкову евакуацію оголосили із Краснопілля на Сумщині
- 08:00
- Ворог окупував Дальнє і просунувся в Торецьку та Кураховому
- 20:00
- У п'ятницю в Україні хмарно, сніг і хуртовини
- 18:10
- Поліцейські, прокурори, судді, ветерани МВС - Громадська рада при Мінветі розкрила владі величезний потенціал для мобілізаційного ресурсу
- 17:15
- МКС видав ордер на арешт командувача військового крила ХАМАС
- 16:31
- Загарбники значно просунулися на сході від Великої Новосілки
- 16:14
- Журналісти підтвердили стосунки Романа Кравця (ТГ «Джокер») із Сабіною Мусіною (мережа low cost салонів G.bar), дорікнувши її дводушністю
- 16:01
- На Житомирщині офіційно завершили будівництво фортифікацій на кордоні з Білоруссю
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.