Порти Росії страждають значно більше, ніж українські, від заборони судноплавства у Керченській протоці - експерт
Експерт у сфері транспорту, колишній заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава вважає, що в результаті обмежень на судноплавство в Керченській протоці через будівництво кримського мосту, втрачають швидше російські порти, ніж українські.
Про це Кава сказав у коментарі Крим.Реалії.
«70 відсотків суден, які проходять через Керч-Єнікальську протоку, це судна, які прямують до портів Росії. Більшість українських портів, на які припадає понад 70 відсотків вантажообігу, у басейні Чорного, а не Азовського моря», — сказав Кава.
Він зазначив, що обмеження, які можуть бути запроваджені після закінчення будівництва мосту, допоможуть завантажити українську залізницю.
«Українські компанії, які використовували судна більшого обсягу переорієнтуються на використання суден меншої висоти, а ті вантажі, які планували вантажити в Маріуполі на судна більшої водотоннажності, будуть переорієнтовані в чорноморські порти. Це навіть допоможе додатково завантажити українську залізницю і, відповідно, вантажі проїжджатимуть територією України, що сприятиме збільшенню транспортної роботи в цілому», — зазначив експерт.
Кава вважає, що Україна наразі не має ефективних юридичних механізмів для протистояння діям Росії в Керченській протоці.
Росія планує запровадити чергову заборону на судноплавство через Керченську протоку з 11 по 14 жовтня через встановлення арки Кримського мосту.
Згідно з російським проектом, після завершення будівництва, висота арки Керченського мосту, матиме обмеження 33 метри над рівнем моря. Крім того, якщо раніше прохід Керченською протокою було дозволено суднам довжиною до 200 метрів, то тепер Росія заявляє про обмеження дозволеної довжини 160 метрів.
Українське міністерство з питань тимчасово окупованих територій вважає, що запроваджені Росією обмеження на проходження суден через Керченську протоку суперечать Конвенції ООН з морського права.
Про необхідність побудувати перехід із Росії до Криму через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії півострова — в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію — влітку 2019-го.
Українська сторона вийшла з укладеного 2013 року договору з Росією про будівництво мосту після анексії Криму Росією 2014 року.
В тему:
- РФ сделает Азовское море несудоходным для океанских кораблей, пострадает порт Мариуполь и торговля Украины
- Власть Украины помогает России строить Керченский мост – эксперт
- Украина может остановить строительство Керченского моста, но этого не делает, — эксперты
- Несоединимое. Стремление Кремля сдать Керченский мост к годовщине революции победило разум
- Китайцы отказались строить стратегически важный для России мост
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:04
- Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
- 20:03
- Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
- 20:00
- На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
- 19:15
- День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
- 18:14
- Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
- 17:08
- Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
- 16:04
- Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
- 14:05
- Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
- 12:22
- Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
- 10:35
- У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.