Правозахисники: Чорні списки і тотальний контроль, життя росіян повністю прозоре для спецслужб

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна правозахисна група «Агора» представила доповідь «Росія під наглядом - 2017: як влади вибудовують систему тотального контролю над громадянами».

За інформацією співавтора дослідження Даміра Гайнутдинова, спецслужби Росії зирають і хочуть збирати найближчим часом безпрецедентну кількість даних про своїх громадян, повідомляє republic.ru.

Він також розповів виданню про систему чорних списків для різних категорій населення і безперервноі атаки на анонімність в інтернеті. 

За останні роки в Росії створена комплексна система контролю за громадськими активістами, журналістами та опозицією, якою охоплені як мінімум кілька тисяч чоловік. Під приводом громадської безпеки, боротьби з екстремізмом і тероризмом силовики контролюють переміщення по країні і перетин кордону, прослуховують телефонні переговори, перехоплюють sms і електронну пошту, ведуть зовнішнє, приховане аудіо- та відеоспостереження, збирають, аналізують і систематизують біометричну інформацію. Активно використовуються і незаконні методи, наприклад злом інтернет-акаунтів, зазначив Гайнутдинов.

Ключова проблема - абсолютна безконтрольність втручання в приватне життя. Суди автоматично стверджують прийняті спецслужбами рішення. Шанси оскаржити це практично дорівнюють нулю. Так, за останні 10 років російсьув суди в середньому задовольняли 98,35% клопотань про обмеження таємниці листування. В результаті будь-який законослухняний житель Росії сьогодні піддається постійному ризику довільного доступу до його приватного життя через інтернет, мобільний телефон, відеоспостереження, навіть при випадковому контакті з поліцією, при користуванні грошима, громадським транспортом і автомобілем, працевлаштуванні в ряд організацій, а також при виїзді за рубіж, носінні зброї і реалізації інших своїх прав.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com