Приблизно 43% українців вважають НАТО захистом для України

|
Версия для печатиВерсия для печати

43,6% опитаних Фондом "Демократичні ініціативи" ім. І. Кучеріва та Центром Разумкова вважають, що Північноатлантичний альянс (НАТО) для України є захистом.

Про це свідчать результати опитування, повідомляє Укрінформ.

При цьому 26,2% респондентів вважають альянс і не захистом, і не загрозою, 14,6% - загрозою і 15,6% - не змогли відповісти.

Водночас 48,1% усіх опитаних проголосували б за вступ України да НАТО, 33,4% - проти вступу, 18,6% - не змогли відповісти, якби такий референдум проводився.

Також прибічників вступу попросили відповісти, чому.

При цьому 85,6% прихильників вважають, що це надасть гарантії безпеки країні, 33,1% - дасть змогу зміцнити та модернізувати українську армію, 25,1% - збільшить авторитет України на міжнародній арені, 20,6% - сприятиме розвитку України як демократичної держави, 18,1% - стане кроком на шляху України до ЄС.

44,4% противників вступу до НАТО відповіли, що це може втягнути Україну у військові дії НАТО, 26,6% - Україна в принципі має бути позаблоковою державою, 25,7% - це потребує значних додаткових коштів, 24,9% - НАТО є агресивним імперіалістичним блоком.

Окрім того, респондентів запитали, який варіант гарантування безпеки був би найкращим для України.

47,2% опитаних вважають, що це вступ до НАТО, 30,7% - позаблоковий статус, 6,1% - військовий союз з Росією та іншими країнами СНД, 2,3% - обрали інший варіант, а 17% - не змогли відповісти.

В рамках соцдослідження, проведеного з 9 по 13 червня, було опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах, крім Криму та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки складає 2,3%.

Як повідомлялося, Верховна Рада України законодавчо закріпила курс України на вступ до НАТО.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com