Приватбанк переважно кредитував галузі економіки зі сфери впливу їх екс-власників, — EY
У відповідності до кінцевої редакції аудиторського висновку компанії EY до річної звітності Приватбанку за 2016 рік, частка інсайдерських кредитів установи знаходиться на рівні 99,4 відсотків корпоративного портфелю.
Про це пише Finbalance, якому вдалося отримати вказаний документ.
Так, аудитори EY серед іншого констатують, що «не змогли отримати прийнятні докази в достатньому обсязі щодо розкриття інформації про операції з пов’язаними особами за період з 1 січня 2016 року до 19 грудня 2016 року».
Разом з тим, у звітності наводиться обсяг інсайдерською кредитів у портфелі Приватбанку на рівні 9,98 млрд грн. Загалом це складає менше 6 відсотків кредитного портфелю Приватбанку. Чому ж тоді джерела агентства Bloomberg вчора повідомило про 99,4 відсотків інсайдерських кредитів у портфелі Приватбанку?
Співбесідник Finbalance у Приватбанку неофіційно зазначає, що в річному звіті банку обсяг кредитів пов`язаним особам класифікований за міжнародними стандартами фінзвітності, які зрештою не охоплюють багато варіантів по суті інсайдерських операцій. Натомість відповідно до класифікації операцій за критеріями української, більш жорсткої, нормативної бази, відповідний діапазон операцій ширший. На підставі цих критеріїв аудитори EY підготували ще один звіт — в рамках due diligence (документ почав готуватися ще торік восени перед націоналізацію Приватбанку), і згідно з цим звітом, EY оцінила частку інсайдерських кредитів на рівні 99,4 відсотків корпоративного портфелю, як і повідомили джерела Bloomberg.
«Зрештою при підготовці аудиторського висновку до річної звітності не було цілі масштабно аналізувати кредитний портфель Приватбанку на предмет інсайдерства, оскільки це величезна окрема робота, яка буде проведена в рамках окремого forestic audit, як це було зроблено у випадку інших банків», — констатував співрозмовник Finbalance.
Видання зазначає, що відповідно до річного звіту Приватбанку, який підтвердили аудитори EY та з яким ознайомився Finbalance, на кінець 2016 року основу кредитного портфелю націоналізованого Приватбанку становили позики для галузей, у яких мають бізнес-процесів екс-власники цього банку: торгівля нафтопродуктами (93,2 млрд грн), виробництво і торгівля феросплавами (29,7 млрд грн), комерційна діяльність, фінансові операції, торгівля цінними паперами (22,1 млрд грн), агросектор (18,5 млрд грн), промислове виробництво та хімпром (4,6 млрд грн), авіаперевезення (4,5 млрд грн) тощо.
«У Великій четвірці аудиторів в подібних делікатних питаннях має місце в т.ч. цехова солідарність, як це не парадоксально звучить. Не могли „ернсти“ (EY) прямо спростувати висновки „прайсів“ (PwC)». Крім того, не виключено, що задля обережності вони обрали позицію «ні вашим ні нашим», — резюмує ще один співрозмовник Finbalance на ринку.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:09
- Рада дозволила добровільне повернення на службу тим, хто вперше пішов в СЗЧ
- 11:02
- росія вперше вдарила по Україні МБР "Рубеж"
- 10:01
- Сьогодні - Введення в храм Пресвятої Богородиці
- 09:00
- Україна відзначає День Гідності та Свободи
- 08:07
- Окупанти просунулись в Кураховому та ще на кількох напрямках
- 20:00
- У четвер в Україні сніжитиме та дощитиме
- 19:12
- Бутусов: "Зеленський не займається війною"
- 18:42
- Продажна, тотально корумпована влада: власник Telegram-каналу "Джокер" знявся з військового обліку, будучи за кордоном. Виродок шопиться у Парижі (ФОТО)
- 18:31
- Військові Данії затримали судно КНР з російським капітаном з підозрою в обриві інтернет-кабелів у Балтійському морі
- 18:20
- Марія Барабаш: Справжній план внутрішньої перемоги України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.