Прокурор САП, який закрив справу Авакова, відомий іншими резонансними справами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун, який закрив кримінальне провадження за підозрами сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і колишнього заступника глави МВС Сергія Чеботаря, раніше закривав підозри і в інших справах.

Про це пише «Слово і Дело».

Наприклад, 22 грудня 2017 року прокурора САП Кричун закрив кримінальне провадження за підозрою народного депутата Олеся Довгого в зловживанні службовим становищем. Як відомо, за версією слідства, Довгий, зловживаючи службовим становищем, сприяв у незаконному виділенні земель приватним кооперативам на Жуковому острові в 2007 році. Справу закрили за відсутністю достатніх доказів для доведення вини нардепа.

У тому ж 2017 році прокурор Кричун скасував підозру начальнику відділу продажів і маркетингу ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» Олексію Мороховцю на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст.284 КПК України). За інформацією НАБУ, Мороховець здійснював пошук клієнтів в інтересах іноземних компаній-посередників, через яких поставлялася з ОГХК титанове сировину, вів з ними переговори і погоджував ціни на продукцію.

Також у справі ОГХК, за інформацією журналіста «Слова і Діла», Кричун відмовлявся погоджувати підозри ще трьом особам, які нібито причетні до злочину, - Світлані Ільтьо, Вольфгангу Айбергеру (директор фірми Steuermann) і С. Зайцю. До того ж, за даними журналіста, в цій справі проходили переговори про угоду зі слідством.

Ще раніше, а саме 1 березня 2017 року, зазначений прокурор САП закрив кримінальне провадження за підозрою в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергію Протасу в одержанні неправомірної вигоди на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України). В рамках слідчих дій детективи встановили, що Протас спільно з начальником департаменту санітарної служби України Олександром Чепурним просив надавати йому неправомірну вигоду за те, що він преміював директорів і заступників директорів обласних лабораторних центрів до Дня медичного працівника в розмірі двох посадових окладів. У той же час половину вони повинні були віддати Протасу, говорилося в розслідуванні.

Крім того, Кричун скасував підозру спільникові директора Інституту агроекології і природокористування НААН Ореста Фурдичка Сергію Косогову, який раніше був директором ТОВ «Сател Україна». Саме у цього підприємства, за версією слідства, Фурдичко вимагав хабар за продовження співпраці. Підозра було скасовано ще 26 січня 2018 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. У той же час, за версією НАБУ, Косогов і Фурдичко діяли спільно, що підтверджується зібраними доказами.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com