Прокурор САП, який закрив справу Авакова, відомий іншими резонансними справами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун, який закрив кримінальне провадження за підозрами сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і колишнього заступника глави МВС Сергія Чеботаря, раніше закривав підозри і в інших справах.

Про це пише «Слово і Дело».

Наприклад, 22 грудня 2017 року прокурора САП Кричун закрив кримінальне провадження за підозрою народного депутата Олеся Довгого в зловживанні службовим становищем. Як відомо, за версією слідства, Довгий, зловживаючи службовим становищем, сприяв у незаконному виділенні земель приватним кооперативам на Жуковому острові в 2007 році. Справу закрили за відсутністю достатніх доказів для доведення вини нардепа.

У тому ж 2017 році прокурор Кричун скасував підозру начальнику відділу продажів і маркетингу ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» Олексію Мороховцю на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст.284 КПК України). За інформацією НАБУ, Мороховець здійснював пошук клієнтів в інтересах іноземних компаній-посередників, через яких поставлялася з ОГХК титанове сировину, вів з ними переговори і погоджував ціни на продукцію.

Також у справі ОГХК, за інформацією журналіста «Слова і Діла», Кричун відмовлявся погоджувати підозри ще трьом особам, які нібито причетні до злочину, - Світлані Ільтьо, Вольфгангу Айбергеру (директор фірми Steuermann) і С. Зайцю. До того ж, за даними журналіста, в цій справі проходили переговори про угоду зі слідством.

Ще раніше, а саме 1 березня 2017 року, зазначений прокурор САП закрив кримінальне провадження за підозрою в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергію Протасу в одержанні неправомірної вигоди на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України). В рамках слідчих дій детективи встановили, що Протас спільно з начальником департаменту санітарної служби України Олександром Чепурним просив надавати йому неправомірну вигоду за те, що він преміював директорів і заступників директорів обласних лабораторних центрів до Дня медичного працівника в розмірі двох посадових окладів. У той же час половину вони повинні були віддати Протасу, говорилося в розслідуванні.

Крім того, Кричун скасував підозру спільникові директора Інституту агроекології і природокористування НААН Ореста Фурдичка Сергію Косогову, який раніше був директором ТОВ «Сател Україна». Саме у цього підприємства, за версією слідства, Фурдичко вимагав хабар за продовження співпраці. Підозра було скасовано ще 26 січня 2018 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. У той же час, за версією НАБУ, Косогов і Фурдичко діяли спільно, що підтверджується зібраними доказами.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]