Проведення вступної кампанії: за результатами перевірки прокурорами порушено 20 кримінальних справ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 

Органами прокуратури перевірено законність проведення вступної кампанії - 2012, про це , повідомляє Відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України 

Майже 700 тис. абітурієнтів подали до ВНЗ України понад 2 млн. заяв

За інформацією МОНмолодьспорт України цього року бажання отримати вищу освіту виявило 691,5 тис. вступників (молодші спеціалісти, бакалаври, спеціалісти, магістри). До 854 вищих навчальних закладів різної форми власності та їх структурних підрозділів, подано понад 2 млн. заяв. Водночас, до 91 вищого навчального закладу не надійшло жодної заяви про вступ на навчання, в основному це заклади приватної форми власності.

9 ВНЗ без ліцензій приймали заяви від вступників

Органами прокуратури проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про вищу освіту», якими встановлено суттєві порушення прав учнівської молоді на доступність здобуття вищої освіти.

Зокрема, усупереч вимогам Закону України «Про вищу освіту» 9 вищих навчальних закладів здійснювало прийом абітурієнтів за відсутністю ліцензії або сертифікатів про акредитацію на надання освітніх послуг за окремими спеціальностями.

Приймальні комісії деяких ВНЗ працювали за відсутності журналів прийому заяв

Умовами прийому до деяких вищих навчальних закладів не визначено розклад роботи приймальних комісій, обсяги прийому студентів, кількість місць у гуртожитках, умови їх надання вступникам, поза конкурсного зарахування осіб пільгових категорій тощо. Такі порушення встановлено прокурорами майже всіх регіонів.

Допускаються порушення членами приймальних комісій навчальних закладів, а саме неякісне оброблення документів, неналежне ведення журналів реєстрації заяв на вступ. У Київському національному університеті будівництва та архітектури, Запорізькому національному університеті взагалі були відсутні журнали прийому заяв та документів, що порушує принцип прозорості під час вступної кампанії. З абітурієнтів вимагались документи, що не передбачені законодавством, зокрема інформації з міськрайвійськоматів, довідки про склад сім'ї тощо. Не завжди вчасно оприлюднювались рішення приймальних комісій. Накази про зарахування на навчання не публікувались на офіційних сайтах закладів.

Мали місце факти безпідставного зарахування абітурієнтів до навчальних закладів

Мали місце факти надання органами місцевої влади цільових направлень для підготовки фахівців для сільської місцевості вступникам, які в ній не проживали. Так, третину таких абітурієнтів безпідставно зараховано до Луцького базового медичного коледжу на навчання на умовах цільового прийому. Крім того, мали місце факти безпідставного зарахування абітурієнтів до одного із Сумських університетів.

У Кривому Розі порушено права абітурієнтів пільгових категорій

Порушуються права абітурієнтів пільгових категорій. Зокрема, на загальних підставах службовими особами Криворізького національного університету прийнято документи для вступу до магістратури від осіб, які мають статус дітей-сиріт та дитини військовослужбовця, що загинув під час виконання службових обов'язків.

У трьох ВНЗ без конкурсу студентів переводили на безоплатну форму навчання

Допускаються порушення прав неповнолітніх при відрахуванні з вищих навчальних закладів, переведенні студентів з контрактної форми навчання на безоплатну. Так, без проведення конкурсів, документів, що підтверджують підстави переведення, врахування середнього балу успішності, участі представників органів місцевого самоврядування переводились на іншу форму навчання студенти у Волинському національному університеті ім. Л.Українки, Чернівецькому торговельно-економічному інституті та Черкаському державному технологічному університеті.

 Директор коледжу упродовж двох років незаконно стягнув зі студентів понад 75 тис. грн.

Встановлено факти незаконного збільшення розміру оплати за навчання у Севастопольському міському гуманітарному університеті та Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка. Прокурором Любешівського району Волинської області порушено кримінальну справу стосовно директора Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету, який упродовж двох років незаконно стягнув зі студентів понад 75 тис. грн.

***

Не створено належних умов проживання у студентських гуртожитках, кімнати перенаселені, потребують ремонту. Крім того, у них проживають сторонні особи, при цьому студенти змушені винаймати житло.

Студентам Сумщини відшкодовано майже 1 млн. стипендій

Непоодинокі порушення прав студентів на своєчасну та повну виплату стипендій. Так, при наявності коштів на рахунку Сумського державного педагогічного університету ім. Макаренка, його керівництвом не виплачено стипендію 108 студентам природничо-географічного факультету. За втручання прокурорів студентської молоді відшкодовано майже 1 млн. грн.

За одержання хабарів за сприяння у вступі до навчальних закладів порушено 9 кримінальнийх справ

Не викорінено хабарництво в навчальних закладах. За одержання хабарів за сприяння у вступі до навчальних закладів, успішному складанні заліків та іспитів цього року прокурорами Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Тернопільської та Харківської областей порушено 9 кримінальних справ. Зокрема, Мелітопольським міжрайонним прокурором Запорізької області направлено до суду кримінальну справу стосовно директора медичного колледжу, який одержав хабар за зарахування абітурієнта на бюджетну форму навчання. Крім того, прокурорами Дніпропетровської, Кіровоградської та Полтавської областей складено 4 адмінпротоколи про вчинення корупційних правопорушень стосовно посадових осіб вищих навчальних закладів.

За результатами перевірки прокурорами порушено 20 кримінальних справ

Всього за результатами перевірки прокурорами порушено 20 кримінальних справ, внесено 182 документи реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 108 посадових осіб, опротестовано 198 наказів керівників вищих навчальних закладів, правил та умов прийому.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У середу в Україні дощі в усіх регіонах, вдень до 22 градусів (МАПА)
19:02
Російська агентура в Раді оскаржила в КСУ закон про амністію майданівців
18:13
Вперше в історії АМКУ оцінив дії ДТЕК Ахметова монопольним зловживанням
17:11
Вступ до "вишів" без ЗНО: для абітурієнтів з Криму і Донбасу розширили можливості
16:21
У Харкові затримали генерал-полковника ДАІ і його поплічника у спробі "продати" посади голови ОДА та податкової (ФОТО, ВІДЕО))
15:34
"Почуття огидни": Антоненко дав пораду Авакову "ефектно вискочити" зі справи Шеремета
14:09
ФСБ заявила про затримання в окупованому Криму українського воїна за "порушення державного кордону Росії"
14:05
Хроніка ООС на 2 червня: бойових втрат від початку доби серед ЗСУ немає
13:01
Житель Мукачева повісився в прямому ефірі, звинувативши в цьому поліцію
12:44
"Практично всі" депутати "Слуги народу" незадоволені діяльністю Авакова, його час "вийшов" - депутат

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com