Путіну в неділю докинули щонайменше 10 млн голосів — російські математики

|
Версия для печатиВерсия для печати

Негласним завданням недільних президентських виборів у Росії було отримати без фальсифікацій для Путіна електоральну підтримку більше половини всіх громадян РФ з правом голосу. За оголошеними результатами Путін отримав 51,8% всіх виборців (без Криму це 51,6%), однак, як свідчать оприлюднені в російському виданні «Ведомости» розрахунки фахівця з електоральної статистики Сєрґєя Шпількіна, без вкинених в його користь 10 млн голосів рівень підтримки Путіна на виборах становив 42,6% (без Криму – 42,4%).

 

Про це пише zbruc.eu.

 

Всього в Росії зареєстровано 108 997 370 виборців (з них 1 508 701 в Криму), за даними ЦВК РФ (Центральної виборчої комісії) у виборах взяло участь 73 558 932 виборців (1 079 295 – Крим), за В. Путіна проголосувало 56 411 688 ос. (з них 994 569 у Криму).

 

Сєрґєй Шпількін, автор резонансних публікацій про фальсифікації на російських виборах попередніх років, взявся аналізувати результати за дільницями.

 

Відомо, пише він, що показники, включені в офіційну звітність, зазнають маніпуляцій і підробок. Можна припустити: поява слідів маніпуляцій у певному пункті є ознакою того, що він служить звітним показником якоїсь системи. У випадку російських виборів вразливими для маніпуляцій параметрами є фреквенція і результат адміністративно підтримуваного кандидата (А-кандидата). Фальсифікація російських виборів проявляється в появі аномальної (з дуже високою статистичною значущістю) кількості виборчих дільниць із гарними відсотковими показниками фреквенції та/або результату А-кандидата. Як показує аналіз даних голосування на федеральних виборах 2000-2012 років за виборчими дільницями, ця аномалія вперше проявилася на виборах президента 2004 року і потім зберігалася і посилювалася аж до думських виборів 2011 року. В 2012-му, після масового громадського обурення результатами виборів 2011 р., аномалія дещо ослабла за масштабом і охопленням реґіонів Росії, але збереглася і заторкнула також і думські вибори 2016 р. Єдиним розумним поясненням появи аномалії можна вважати втручання в результати виборів адміністративного ресурсу на рівні, де відбувається формування та введення дільничних протоколів (тобто на виборчій дільниці або у територіальному виборчкомі).

 

 

Найпростіший механізм втручання в результати виборів, який веде одночасно до підвищення фреквенції та зростання відсотка А-кандидата, – це вкидання бюлетенів (або приписування голосів у протоколі) на користь потрібного кандидата. Численні свідоцтва таких дій були зафіксовані в ході президентських виборів 2012 року, коли на дільницях вперше були встановлені камери відеоспостереження.

 

Вважаючи, що весь хвіст розподілу ділянок за фреквенцією в бік високих показників обумовлений саме додаванням голосів за А-кандидата, можна розрахувати додану кількість голосів через відмінність розподілів голосів за А-кандидата та інших кандидатів у цьому «хвості». При всій спрощеності вихідних припущень (на практиці існують й інші способи модифікації результатів голосування – від перекладання «чужих» бюлетенів у пачку потрібного кандидата до безпосередніх цифр «зі стелі»), цей підхід дає оцінку масштабу маніпуляцій на користь А-кандидата. Для президентських виборів 2004 року такий підхід давав оцінку 8,8 млн зайвих голосів, для 2008 року – приблизно 14,6 млн, 2012 року – приблизно 11,4 млн.

 

 

Щодо виборів, які відбулися в неділю, розподіл за фреквенцією голосів за різних кандидатів, побудований на основі опублікованих даних щодо 95650 виборчих дільниць, має максимум на фреквенції 62% при офіційній 67,4%. Відносно невеликий хвіст надлишкових голосів на користь чинного президента на високих фреквенціях (заштрихований на діаграмі) відповідає приблизно 10 млн голосів, що менше, ніж на виборах 2012 року, хоча і вище, ніж у 2004-му. Але якраз стільки, щоби мати дещо більше (на півтора відсотка) половини всіх зареєстрованих виборців.

 

При цьому, що характерно, відносний результат В. Путіна – той, котрий визначає Центральна виборча комісія як офіційний результат виборів: відсоток голосів за певного кандидата стосовно всіх дійсних бюлетенів – змінився (при тому, що на 46 млн реальних голосів за нього припадало 10 млн приписаних голосів) лиш на 3,7%: з реальних 73,02% до намальованих 76,69% (без Криму, відповідно, 72,8% і 76,46%).


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]