Рівень колективного імунітету проти коронавірусу в Україні не більш ніж 20% - КШЕ

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні наразі рівень колективного імунітету проти коронавірусу становить 13-20%, згідно з моделюванням Київської школи економіки.

Про це на брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко, інформує Громадське.

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що імунітет проти коронавірусу має бути у 60-70% населення, щоб розірвати ланцюг передачі вірусу. Є два шляхи набути імунітет: перехворіти або вакцинуватися.

«Є новини, що, ймовірно, рівень колективного імунітету вже високий, але це не так. В Україні зараз це не більш ніж 20% — це максимум, який показує аналіз Київської школи економіки, побудований на епідеміологічному моделюванні», — каже Ганиченко.

Він додає, якщо оцінювати рівень імунітету лише за офіційно підтвердженими випадками COVID-19, тоді колективний імунітет в Україні становить 4%. За словами Ганиченко, це пов'язано зі світовою тенденцію, коли офіційно виявляють лише 30% від усіх випадків захворювання.

Крім того, станом на кінець 2020 року рівень імунітету проти коронавірусу загалом у світі — 10%, про це свідчать дані репрезентативного епідеміологічного дослідження.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що в Україні також проводять таке дослідження, щоб визначити рівень імунітету в країні. Вибірка становитиме 10 тисяч жителів України: у них візьмуть аналіз крові для дослідження на наявність антитіл до коронавірусу.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]