Рада дозволила змінювати прописку через Інтернет і без походів у військкомат

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада на пленарному засіданні в п'ятницю, 5 листопада, ухвалила в цілому законопроєкт №5463 про введення декларативної моделі реєстрації місця проживання через Інтернет.

За нього проголосували 238 народних депутатів.

Реєстрація місця проживання є однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні, але водночас дуже складною. Для реєстрації необхідно зібрати 3-5 документів і погоджень і прибути з ними до органу реєстрації чи центру надання адміністративних послуг.

Цим законом Верховна Рада погодилась перевести процедуру зміни місця реєстрації в онлайн-формат.

Закон пропонує зробити зміну місця реєстрації декларативною (повідомною) - в "Дії" просто потрібно буде вказати адресу (для орендарів потрібна буде згода орендодавця).

"Людина просто у застосунку або на порталі "Дія" зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП", - заявив з цього приводу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Факт декларування місця проживання не буде підставою для набуття нею права володіння, користування та розпорядження житлом.

Військовий облік призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які декларуватимуть місце проживання в електронній формі, також повинен відбуватися в електронній формі.

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює в 7 містах в експериментальному форматі. Прийняття законопроєкту дозволить масштабувати послугу на всю Україну.

Проєкт реалізовується програмою EGAP фонду "Східна Європа", що фінансується урядом Швейцарії, а також за підтримки проєкту підтримки "Дія", що впроваджується ПРООН. До нього залучені Міністерство цифрової трансформації, Міністерство внутрішніх справ, Державна міграційна служба, Міністерство оборони та Міністерство юстиції.

Нагадаємо, що у 2003 році закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" увів поняття "реєстрація місця проживання" замість "прописка". Однак більшість людей все ще продовжують користуватися цим терміном, оскільки в реальному житті мало що змінилося із радянських часів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:45
Наріман Джелял став новим послом України в Туреччині
17:08
Усик без проблем захистить дисертацію в "ментівській академії", славнозвісно відомій своєю "науковою доброчесністю"
16:27
"Вперше з 1945 року війна може прийти на європейську землю": європейці є свідками немислимого альянсу між Путіним і Трампом - прем'єр Франції
16:13
США і Росія домовилися відновити штат посольств у Москві та Вашингтоні - Рубіо
16:01
США і РФ пропонують мирний план з 3 етапів, Зеленському там мало місця – Fox News
15:23
США і РФ створять переговорні групи щодо війни в Україні
14:10
Андреас Умланд - про минуле, яке спричинить жахливе майбутнє: чи закінчиться друге президентство Трампа так само, як перше Януковича
13:07
Адвокати "коростишівської банди" стали її активними членами: безкарні бандити-вбивці знущаються над судом, прокуратурою та СБУ
12:06
Чотири парафії на Рівненщині, Хмельниччині та Буковині перейшли з упц (мп) до ПЦУ
11:41
"Турецькі кораблі-генератори в Одесі" виявилися аферою, влада "злила" 300 млн

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]